Гробницю Тутанхамона закриють для туристів

Гробницю Тутанхамона закриючть, оскільки від присутності численних туристів усередині гробниці відбуваються різкі коливання вологості, що викликає руйнування пам'ятника.

Легендарна Гробниця фараона Тутанхамона, яка була знайдена 89 років тому, рішенням влади Єгипту в кінці цього року буде остаточно закрита для відвідування туристами.

Даний крок - вимушений, оскільки від присутності численних туристів усередині гробниці відбуваються різкі коливання вологості, що викликає руйнування пам'ятника.

"Якщо ми не закриємо гробницю, то менш ніж через 100 років вона буде повністю знищена", - заявив глава служби з нагляду за старовиною Захі Хавас.

Щорічно Долину царів відвідують 2 мільйони туристів. Для того щоб не втратити цього потоку, поряд з гробницею відкриється точна копія похоронної кімнати Тутанхамона. Роботи над нею вже другий рік ведуться на одному з підприємств у передмісті Мадрида за проектом відомого британського інженера Едама Лові.

Зазначимо, Лові отримав загальне визнання після того, як зробити точну копію "Таємної вечері" Леонардо да Вінчі, що зберігається в Мілані.

У найближчі місяці копія похоронної кімнати буде завершена і відправлена з Іспанії до Єгипту. Поруч з нею незабаром з'являться і копії похоронних кімнат фараона Рамзеса II і його дружини цариці Нефертіті.

Нині їх гробниці можна відвідати тільки за особливим розпорядженням влади. Доступ на справжню гробницю Тутанхамона теж збережеться, але тільки для вчених і високих гостей уряду Єгипту.

Читайте також:

У Єгипті розкопали статую діда Тутанхамона

На розкопках у Місті курганів знайшли камеру із заживо похованими дівчатами

Фараон Тутанхамон загинув в авіакатастрофі

Випадково і трагічно загинув археолог, який знайшов гробницю Ірода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: