Вчені провели найбільше у світі дослідження коронавірусу: які головні ознаки недуги

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчені об'єднали дані 148 досліджень.

Одне з найбільших досліджень підтвердило перелік симптомів, який вказувала ВООЗ. Постійний кашель і лихоманка виявилися найбільш поширеними симптомами, пов'язані з COVID-19.

Про це пише Eurek Alert.

Дослідники з п'яти університетів, включаючи Університет Лідса у Великої Британії, об'єднали дані з 148 окремих досліджень, щоб визначити загальні симптоми, з якими стикаються більше 24 000 пацієнтів з дев'яти країн, включаючи Велику Британію, Китай і США.

Дослідження, опубліковане в онлайн-журналі PLoS ONE, є одним з найбільших оглядів, які коли-небудь проводилися за симптомами COVID-19. Дослідники також визнають, що існує велика частка людей, які мали вірус, але не проявляли симптомів.

Дослідження показало, що з 24410 випадків:

  • у 78% була лихоманка (у показниках різних країн є розрив: у Сингапурі 72% пацієнтів повідомили про температуру, у Кореї - 32%);
  • 57% повідомили про кашель, однак у Нідерландах про нього повідомили 76%, у Кореї - 18%;
  • 31% повідомили про страждання від втоми;
  • 25% втратили здатність відчувати запах;
  • 23% повідомили про утруднене дихання.

Дослідники вважають, що відмінності в поширеності симптомів між країнами частково пов'язані з тим, як збиралися дані. 

З тих пацієнтів, які потребували стаціонарного лікування, 17% потребували неінвазивної допомоги при диханні; у відділенні інтенсивної терапії потрібно було доглядати за 19% пацієнтів, 9% потребували інвазивної вентиляції, а 2% була потрібна екстракорпоральна мембранна оксигенація.

Аналіз підтверджує, що кашель та лихоманка були найбільш поширеними симптомами у людей з позитивним результатом тесту на COVID-19. Це важливо, тому що це гарантує, що люди з симптомами можуть бути поміщені в карантин, щоб вони не заражали інших .Дослідження дає впевненість в тому факті, що ми мали рацію у визначенні основних симптомів, і воно може допомогти визначити, хто повинен пройти тестування.
Хірург і науковий співробітник Інституту медичних досліджень в Лідсі Ріккі Вейд 

Нагадаємо, група вчених з усього світу заявила, що COVID-19 - це не просто ризик для людей з діабетом - він може викликати діабет у тих, хто раніше ним не страждав. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції