Науковці знайшли життя у Мертвому морі

Група вчених, які провели першу в світі підводну експедицію в Мертвому морі, виявили, що морське дно покривають мікроорганізми різних видів і там багате розмаїття життя.

Дослідники з Університету Бен-Гуріона в Негеві (Ізраїль) разом з колегами з Інституту морської мікробіології імені Макса Планка (Німеччина) провели першу в історії підводну експедицію в Мертвому морі.

Ця водойма вважається однією з найбільш солоних у світі, і дайвінг тут надто небезпечний, тому вчені досі не ризикували занурюватися.

Мертве море досить швидко висихає - приблизно на метр в рік. Це зумовлено тим, що його основне джерело - річка Йордан - розтягується ізраїльтянами, палестинцями і йорданцями.

З'ясувалося, що море живлять ще й підводні джерела. На глибині до 30 метрів виявлені комплекси ключів, що займають кілька сот метрів в довжину. Діаметр їх кратерів складає подекуди 15 метрів, а глибина - 20 метрів.

Ці утворення мають круті тонкі стінки з шарами, що чергуються з прошарками відкладень і мінералів.

Крім того, отримані нові свідчення на користь того, що Мертве море не найвдаліша назва. У безпосередній близькості від джерел виявлено багате розмаїття життя.

Риби там, звичайно, немає, але морське дно покривають мікроорганізми різних видів. Одні з них виявлені вперше, а інших раніше не знаходили в настільки солоному середовищі.

Мікроорганізми, що живуть у Мертвому морі, в основному відносяться до археїв. Їх концентрація становить від 1 000 до 10 000 на мілілітр, що набагато нижче, ніж у воді інших морів.

Читайте також:

Десять див світу, які можуть зникнути до 2030 року

Сувої Мертвого моря стали доступні в Інтернеті

Мертве море швидко висихає

Топ-10 найкращих екологічних маршрутів для мандрівників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: