Під Казанню знайшли скарби Золотої Орди

На місці колишньої столиці Волзької Булгарії арехолог-аматор розкопав найбільший скарб дорогоцінних прикрас часів Золотої Орди за останні сто років.

Археологи знайшли під Казанню скарби Золотої Орди. Старовинні прикраси та мідний посуд виявили на місці колишньої столиці Волзької Булгарії.

Сережки, персні та підвіски лежали розсипом на глибині понад два метри. Раніше на місці знайдених речей стояв будинок. Він повністю згорів, а скарби опинилися у заваленому льоху і дивом вціліли.

Знайдені предмети - три кручені з золотого дроту сережки з напівдорогоцінним камінням, дві золотих підвіски, інкрустоване бірюзою кільце, два мідні казани і великий ківш - датують орієнтовно XIII-XIV століттями. Ймовірно, вони належали сім'ї заможного ремісника.

Такі старовинні прикраси у такій кількості знаходять вперше за сто років. Знайшов скарб Роберт Галімов - аматор-археолог. Це його перша велика знахідка за два роки розкопок.

Скарб переданий до Болгарського державного історико-архітектурного музею-заповідника.

Нагадаємо, Болгар розташований у 140 кілометрах від Казані біля злиття річок Кама і Волга, у Спаському районі Татарстану. У X-XI століттях Болгар був столицею Волзької Булгарії - однієї з найбільших ранньофеодальних держав Східної Європи, в XIII-XIV століттях - першою столицею Золотої Орди.

Читайте також:

На Арараті знайшли залишки Ковчега Ноя

Археологи знайшли в Єгипті гробниці віком більше 4 тисяч років

ДНК-аналіз розкрив "прокляття Рюриковичів"

В Єрусалимі розкопали стіну царя Соломона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: