Північна Америка та Азія стануть суперконтинентом

Дата публікації
Перегляди
3755
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Північна Америка та Азія стануть суперконтинентом

На сьогодні існують дві основні теорії, що описують утворення Амазії / Фото: Nature

За розрахунками дослідників, частини світу стануть єдиним цілим в районі Північного полюса Землі приблизно через півмільярда років.

Американські геологи запропонували нову модель злиття Північної Америки та Азії в єдиний суперконтинент Амазія у віддаленому майбутньому - за розрахунками дослідників, частини світу стануть єдиним цілим в районі Північного полюса Землі приблизно через півмільярда років, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

На сьогодні існують дві основні теорії, що описують утворення Амазії - так звані "інтравертна" і "екстравертна" гіпотези. Прихильники першої вважають, що новий суперконтинент сформується на місці колишньої Пангеї, на території сучасного Атлантичного океану. Друга модель вказує на те, що єдиний материк сформується з протилежного боку планети, на місці Тихого океану.

Група геологів під керівництвом Росса Мітчелла з Єльського університету (США) запропонувала третю гіпотезу - "ортовертну", згідно з якою материки зіллються в надконтинент на місці Північного льодовитого океану.

Р.Мітчелл і його колеги звернули увагу на те, що "прогнози традиційних моделей, найчастіше, не вкладаються в геологічні свідчення про реальні суперконтиненти". Вчені спробували побудувати свою власну модель на основі даних про так званий "дрейф полюсів" - періодичне зміщення магнітних полюсів Землі.

Вчені вважають, що їхні висновки можна буде перевірити, якщо вдасться витягти зразки базальту, що сформувалися в глибинних шарах мантії на території сучасної Африки і Тихого океану, де і відбуваються процеси "зрушення" материків.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3755
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація