Тиранозаври виявилися канібалами

Палеонтологи з'ясували: найбільші м'ясоїдні тварини, які коли-небудь жили на суші, не гребували і м'ясом родичів.

Тиранозаври не гребували канібалізмом. До такого висновку дійшли палеонтологи, які вивчили останки найбільших наземних хижаків всіх часів.

Група канадських і американських вчених відшукала кістки Tyrannosaurus rex з великими мітками, які могли залишити тільки зуби іншого тиранозавра.

Переглядаючи музейні колекції, дослідники виявили чотири зразки з характерними ушкодженнями поверхні: дві фаланги нижніх кінцівок, плечову кістку і кістку середстіп'я.

Вивчивши знахідки, науковці встановили, що зроблені зубами хижаків борозенки досить глибокі, мають U-або V-образний перетин і звужуються до кінців. Форма, розташування і значні розміри борозенок свідчать про те, що їхніми "авторами" були тероподні динозаври.

Точно визначити вид тварини, які залишили сліди укусів, неможливо. Палеонтологи, однак, впевнені в тому, що зробити таке міг тільки тиранозавр: надійних даних про інших великих тероподніх динозаврів кінця маастрихтського ярусу верхньої крейди, що жили в західній частині Північної Америки (тобто там, де були знайдені останки), просто немає.

Tyrannosaurus Rex
Кістка T. rex з мітками, які могли залишити тільки зуби іншого тиранозавра
На думку авторів, отримати такі пошкодження у сутичці зі своїм родичем тиранозавр не міг, тому що нападник намагався би вкусити його за шию або націлювався би на інші незахищені ділянки, а не на нижні кінцівки. Крім того, жодних слідів загоєння під час огляду зразків виявлено не було.

Залишається один варіант: канібалізм. Поїдання собі подібних було, ймовірно, цілком звичним заняттям для тиранозаврів, оскільки вчені відшукали одразу чотири "речових докази", переглянувши не так вже й багато кісток зі слідами укусів.

Зауважимо, що досі до динозаврів-канібалів відносили тільки рід майюнгазаврів.

Читайте також:

Вперше виявлено отруйного динозавра

У "загубленому світі" Папуа - Нової Гвінеї відкрили 200 нових видів. ФОТО

Серед мешканців Океану знайдено безсмертну істоту

Найбільший морський хижак: кашалот розміром з автобус полював на китів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: