Туринська плащаниця виявилася підробкою

Туринська плащаниця виявилася підробкою

Професор Луїджі Гарласкеллі за допомогою середньовічних матеріалів відтворив точну копію Туринської плащаниці.

Італійський вчений провів експеримент, який може довести, що знаменита християнська святиня Туринська плащаниця насправді є середньовічною підробкою.

Професор органічної хімії з Університету Павії Луїджі Гарласкеллі заявив, що йому вдалося відтворити Туринську плащаницю - чотириметрове полотно, в яке, за переказами, Йосип з Аримафеї загорнув тіло Ісуса Христа після його смерті.

У 1898 році, коли плащаниця була виставлена на огляд, фотограф-аматор Секондо Піа зробив декілька знімків артефакту і несподівано виявив на негативах людське обличчя. Він дійшов висновку, що на плащаниці віддрукувалося обличчя і тіло Христа.

На думку окремих дослідників, на плащаниці залишилися також сліди тернового вінця і навіть відбитки монет часів Понтія Пілата.

Луїджі Гарласкеллі під час експерименту створив повнорозмірний дублікат плащаниці із зображенням, використовуючи технології і матеріали, доступні в середні віки.

Професор і його колеги поклали льняне полотно на добровольця і натерли тканину фарбником з незначним вмістом кислоти. Потім фарбник був штучно уподібнений до стародавнього шляхом нагрівання тканини в печі і подальшого прання.

В результаті фарба зникла з поверхні матеріалу, але залишила нечітке зображення людини - таке ж, як на оригінальній плащаниці. Гарласкеллі вважає, що середньовічні шахраї не старили фарбник штучно - за століття він вицвів сам.

Потім учені нанесли на тканину краплі крові, пропалили дірки і зробили підпалини. У результаті була досягнута стовідсоткова схожість з Туринською плащаницею.

Деякі віруючі переконані, що на плащаниці - справжні відбитки лиця і тіла Ісуса, тому її цінують як одну з найважливіших реліквій християнства. Католицька церква офіційно не визнає плащаницю справжньою, проте вважає її важливим нагадуванням про Страждання Христові. Православна церква не має офіційної позиції з питання її достовірності.

До речі, професор Луїджі Гарласкеллі отримав гроші на проведення експерименту від Італійської асоціації атеїстів і агностиків. Проте учений не без іронії заявив, що гроші не пахнуть, і джерело фінансування не могло вплинути на результати дослідження.

Читайте також:

В Римі знайшли останки апостола Павла

Синайський кодекс виклали в Інтернеті

Легенда про гігантського птаха-людожера виявилася правдою

На Донбасі розкопали мощі Арсенія

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів