У космосі сфотографували кільце з чорних дір

Зазначений об'єкт відомий під назвою Arp 147, він знаходиться в сузір'ї Кита і віддалений від Землі на 430 мільйонів світлових років.

 Астрономи сфотографували в космосі величезне зоряне кільце, "прикрашене" безліччю чорних дір.

Зазначений об'єкт відомий під назвою Arp 147, він знаходиться в сузір'ї Кита і віддалений від Землі на 430 мільйонів світлових років.

Об'єкт представляє собою результат зіткнення двох галактик - спіральної та еліптичної. У результаті зустрічі утворилося кільце з гігантських молодих зірок, які показані на зображенні синім кольором.

Як відзначають астрофізики, чим більша зірка, тим швидше вона спалює своє "паливо" і перетворюється на наднову або колапсує в чорну діру. Чорні діри - настільки масивні об'єкти, що вони "не відпускають" від себе навіть випромінювання. Вчені судять про їхнє існування по потужним потокам рентгенівського і гамма-випромінювання, які випускає матерія, що падає на чорну діру.

Характерні джерела високоенергетичного випромінювання "розкидані" по всьому колу зоряного кільця об'єкта Arp 147.

Нагадаємо також, нещодавно астрономи довели випромінювання чорних дірок, передбачене знаменитим британським фізиком Стівеном Хокінгом в 1974 році, але до 2010 року не знайдене в природі.

Читайте також:

Астрофізики зобразили "криве дзеркало" Всесвіту навколо чорної діри

Астрономи побачили, як на Марсі виглядає захід Сонця (відео)

Російський космонавт виклав у блозі фотографії подорожі на МКС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: