В Японії створено робота, що вміє читати думки

У майбутньому такий робот може бути корисний паралізованим людям або пацієнтам клінік, які не можуть піднятися з ліжка. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Тепер роботами можна керувати силою думки. Японська компанія Honda Motor розробила технологію, завдяки якій робот Asimo може виконувати певні дії, читаючи думки людини.

Інтерфейс "людина-робот", розроблений дослідницьким інститутом компанії Honda, Міжнародним інститутом передових телекомунікаційних досліджень і корпорацією Shimadzu, одночасно використовує технологію електроенцефалографії (ЕЕГ) і спектроскопії в ближній інфрачервоній області. ЕЕГ-"капелюх" зчитує електричну активність з поверхні шкіри голови, а датчики спектроскопії, що теж знаходяться на "шоломі", фіксують зміни в мозковому кровотоку.

Таким чином, в режимі реального часу дослідники отримують дані з двох джерел і можуть інтерпретувати "силу думки" нерухомої людини з високою точністю без використання громіздкого сканера магнітно-резонансної томографії.

Людинподібний робот Asimo, що брав участь в лабораторних випробуваннях, за "мовчазною командою" людини піднімав руку або ногу з найкращим результатом розпізнавання наказу - з 90% точністю (у 9 випадках з 10). Щоправда, на вибір давалися всього чотири варіанти руху кінцівки.

За словами вчених, у майбутньому такий робот може бути корисний паралізованим людям або пацієнтам клінік, які в даний момент не можуть піднятися з лікарняного ліжка.

Разом з тим, фахівці говорять, що поки і їхня розробка не ідеальна, тому вона здатна транслювати лише деяку частину активності мозку, причому іноді відбуваються помилки трансляції. Створення ж повного апаратного набору, який управлятиметься мозковою активністю людей, за словами інженерів, це колосальна робота, яка вирішуватиметься впродовж 5-10 майбутніх років.

Робот-гуманоїд Asimo 130 сантиметрів на зріст - результат більше 20 років копіткої роботи. Його вже навчили спілкуватися, танцювати, приносити напої, виконувати прості команди, бігати, пізнавати людину в обличчя, грати у футбол тощо.

Читайте також:

Японський тиждень моди відкрила модель-робот

У палець фіна вмонтували "двугігову" флешку

На подіум вийшла перша супермодель - робот

В космос запускатимуть прибиральника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: