Вчені показали знімки водних каньйонів на Марсі

Джерелом солоної води в літній час вчені називають заморожений лід.

НАСА показало знімки каньйонів долини Марінера на Марсі, в яких, в залежності від сезону, як вважають вчені, періодично проступає рідка солона вода.

Про це пише "Лента.ру".

Науковий інструмент HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) орбітальної станції MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) виявив 41 ділянку, на яких підозрюється існування спадаючих зі схилів потоків рідкої води: темні лінії з'являються в літній період і зникають в зимовий. Кількість таких потоків на кожній з ділянок розміром 5,4 на 12,0 кілометра оцінюється в тисячу. Джерелом солоної води в літній час вчені називають заморожений льод. Об'єм води, який може призводити до утворення таких потоків, оцінюється в 30-100 тисяч кубічних метрів. Ця рідина могла б заповнити приблизно 10-40 олімпійських басейнів.

Ученые показали снимки водных каньонов на Марсе
NASA/JPL-Caltech/Univ. of Arizona

Долини Марінера у приекваторіальній частині Марса являють собою найбільший каньйон у Сонячній системі. Його протяжність оцінюється в 4,5 тисячі кілометрів.

NASA показало "хвилі Гіпербореї" на Марсі

НАСА оприлюднило перше панорамне зображення Марсу

Світлини скелястих ландшафтів зробив марсоход "Курйосіті". Перш ніж досягти цих схилів, ровер декілька місяців вивчав піщані дюни. Вчені певні, маючи стільки різнобічної інформації, зможуть простежити, як змінювалася поверхня Марсу протягом мільярдів років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: