Вчені розробили робота-чайку

Крилатий механізм не тільки зовні схожий на свою біологічну сестричку, а й імітує принцип польоту живої птиці. Розмах крил робота становить 2 м.

Вчені розробили робота-чайку. Пристрій SmartBird представлено німецькою компанією Festo. Розмах крил робота становить 2 м, а довжина корпусу - 1 м. Завдяки використанню легких полімерних матеріалів, важить він усього 485 г.

Всередині, крім навігаційного обладнання та іншої електроніки, є електродвигун з трансмісією, два літій-полімерних акумулятора і чотири сервоприводи для контролю голови, хвоста і крил. Для польоту роботу достатньо всього 23 Вт потужності.

Унікальність моделі SmartBird полягає в тому, що вона не просто махає крилами вгору-вниз, але і, подібно до птаха, згинає їх під певним кутом - за це відповідає спеціальний торсійний механізм.

Таким чином досягається плавність і покращена аеродинаміка. Хвіст, як і у справжніх пернатих створінь, використовується для стабілізації польоту і маневрування, а короткі вертикальні рухи головою і частинами торсу змушують штучну чайку підтримувати заданий напрям.

Оператор віддає команди по радіозв'язку через протокол ZigBee.

Будь-яке специфічне застосування для SmartBird поки не придумано - проект є частиною відпрацювання біонічних технологій для подальшого створення ще більш досконалих "літунів".

Читайте також:

Вчені придумали Інтернет для роботів

Відвідувачів китайського ресторану обслуговують роботи

Створено робота, який вміє мити голову й робити масаж

Вчені створили робота-рибу, здатного швидко рухатися під водою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: