Вчені розробили "спермобота" для боротьби з безпліддям

Поки не з'ясовано, наскільки безпечним нанопристрій буде для людини.

Дослідники інституту вивчення матеріалів у Дрездені, які займаються інтегративними нанонауками, винайшли "спермобота", який здатен пришвидшити рух сперматозоїдів.

Як повідомляє Daily Mail, кожний п'ятий чоловік має "повільні" сперматозоїди, що знижує можливість запліднення. Винайдений мікроробот здатен пришвидшити доставку сперматозоїдів до яйцеклітини.

Робот представляє з себе невеличку спіраль, для створення якої використали магніт з титану та нікелю. Спіраль здатна огорнути хвіст сперматозоїда та доправити його до яйцеклітини за допомогою зміни магнітних полів. Після того сперматозоїд самостійно проникає у яйцеклітину, залишаючи робота зовні.

Поки що вчені проводили експерименти лише у чашці Петрі. І хоча вони ще тільки на початку досліджень, проте вже виявили, що цей робот майже не наносить шкоди сперматозоїдам.

Вчені продовжать експерименти, аби з'ясувати, наскільки нанопристрій безпечний для людини, та наскільки він буде ефективним у боротьбі з безпліддям.

Методи штучного запліднення, які використовуються нині, дають не більше 40% успіху.

У Британії тим часом чоловік заявив, що став батьком 800 дітей через програму донорства сперми. За кілька років збирається досягти 1000.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: