Вчені вивели мишей-мутантів з людською печінкою

Новий вид мишей дозволить вченим відкрити нові шляхи в дослідженнях медикаментів, зокрема, дасть можливість тестувати ліки проти гепатиту В і С на мишах, а не в пробірках.

Лабораторні миші, печінка яких повністю відповідає людській, були виведені американськими генетиками.

Мишача печінка з точки зору хімії та біології на 100% відповідає людській. Вона повністю сприйнятлива до різних інфекцій, таких як гепатит B і C, а також реагує на людські лікарські препарати, стверджують медики.

Фахівці відзначають, що створення такого роду органів відкриває шлях до нових методів досліджень і тестів.
Більшість інфекційних захворювань є унікальними для кожного виду, тобто вони адаптовані для конкретних організмів і не працюють на інших. Так, тільки люди і шимпанзе схильні до гепатитів B і С, що ускладнює випробування нових препаратів на реальних біологічних зразках.

Часто вчені просто вирощували в пробірці клітини і проводили над ними експерименти, але у випадку з клітинами печінки цей метод не підходить. "Гепатоцити (клітини печінки) людей майже неможливо змусити працювати, якщо вони не були вирощені і не підтримуються в природному середовищі", - говорить автор досліджень Індер Верма, професор лабораторії генетики при інституті Солк в Каліфорнії.

Вчені в серії тестів просто замінили мишачі гепатоцити людськими, створивши мишей-мутантів, які здатні відтворювати людські гематоцити за допомогою генних маніпуляцій. Псевдо-людська печінка на практиці зазнала майже повної трансформації, говорять автори методу. Хімічний склад печінки звичайних мишей і мишей-мутантів відрізняється на 95%, підтверджують результати дослідження.

І все-таки вченим вдалося досягти головного - нова печінка виявилася сприйнятлива до гепатиту В і С, а також почала реагувати на людські ліки "по-людськи".

Читайте також:

Вчені знайшли ділянку мозку, яка відповідає за страх втратити гроші

Миші допомагають вивчати міграцію людей

В Україні сотні тисяч людей хворі на гепатит С

Україна не здатна лікувати гепатит В і С?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: