Вчені встановили вік найстарішого в світі черевика

Знайдений у вірменській печері шкіряний черевик визнаний найстарішим в світі.

У Вірменії за результатами дослідження встановили, що знайдений в 2008 році шкіряний черевик, є найдавнішим у світі зразком шевського мистецтва. Його вік налічує 5000 років.

Черевик знайшли в печері Арені-1 при розкопках поселення, що належить до міднокам'яного століття. Підлога печери була покрита тваринними екскрементами, які послужили свого роду консервантом. Завдяки стабільній сухості та прохолоді печери черевик та інші знайдені там предмети збереглися в чудовому стані.

Черевик нагадує індіанські мокасини. Його зробили з цільного шматка шкіри, мав довжину 23,5 сантиметри, що відповідає 37-му розміру і ширину від 7,6 до 10 сантиметрів. Судячи з форми, його носили на правій нозі. У момент, коли цей мокасин знайшли археологи, він був набитий соломою, і ймовірно був приготований для лагодження або тривалого зберігання.

Три зразки шкіри з цього черевика були відправлені до Оксфорду й університет Каліфорнії в Ірвіні для датування за допомогою радіовуглецевого методу. Дані показали, що цей екземпляр взуття був зроблений у період з 3627 по 3377 до нашої ери, або приблизно 5 тисяч років тому.

Нагадаємо, що досі найдавнішими в світі черевиками вважалося взуття крижаної людини Отці, останки якої були знайдені вмерзлими в льодовик в Альпах в 1991 році. Отці жив близько 5300 років тому. Археологи раніше виявляли в різних частинах світу і більш давні зразки взуття, але всі вони швидше нагадували сандалі, ніж черевики.

Читайте також:

У Назареті розкопали будинок, в якому могли жити Марія і Ісус

У Болівії знайшли слід динозавра, якому 140 млн. років

Найстаріша бактерія

ВідеоВчені встановили вік найстарішого в світі черевика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: