Вчені знайшли жінку, яка ніколи не відчуває страху

44-річна багатодітна матір через генетичне порушення не здатна боятися. Це перший відомий вченим подібний випадок.

Мигдалеподібні тіла в мозку
Мигдалеподібні тіла в мозку (виділені синім)
Американські вчені опублікували результати спостережень за унікальною жінкою, яка через рідкісну генетичну хворобу ніколи не відчувала страху. Науковці сподіваються дослідити її стан, щоб створити препарати для боротьби з фобіями і стресом.

Особистість 44-річної матері трьох дітей, яку автори називають SM, не розкривається. Як виявилося, хвороба Урбаха - Віті повністю знищила мигдалеподібні тіла її мозку, які відіграють важливу роль у формуванні різного роду емоцій. Примітно, що всі інші емоції, окрім страху, жінка все ж таки здатна відчувати. У пацієнтки немає жодних проблем з пам'яттю і розумовим розвитком.

Під час експериментів науковці демонстрували SM на близькій відстані страхітливих змій і павуків, показували фільми жахів і закривали в "будинку з привидами".

При цьому, оскільки SM жила в бідному районі, раніше вона кілька разів потрапляла у небезпечні ситуації - їй погрожували ножем і тримали на прицілі пістолета, але все одно не відчувала страху. Єдині її спогади, пов'язані зі страхом, відносяться до раннього дитинства - того періоду, коли мигдалеподібні тіла ще не були пошкоджені.

За словами керівника групи дослідників Джастіна Фейнштейна, "через відсутність мигдалеподібного тіла вона втратила здатність оцінювати небезпеку, яка їй загрожує, а отже, і уникати її".

"Дивно, що вона взагалі ще жива", - сказав Фейнштейн.

Експерименти показали, що видалення мигдалеподібного тіла робить тварин безстрашними. Однак людей з подібними відхиленням від норми вчені досі не зустрічали.

Фахівці сподіваються, що подальші експерименти допоможуть їм зрозуміти механізм виникнення страху і обробки цих нервових імпульсів мозком. Це може виявитися надзвичайно корисним при лікуванні пацієнтів, які страждають від пост-травматичних стресів - наприклад, військовослужбовців, які служили в гарячих точках.

Читайте також:

Вчені винайшли щеплення від страху

Стрес на роботі допомагає кинути палити

Російські вчені створили штучну нервову систему

Топ-10 найстрашніших монстрів світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: