Знайдено найдавнішу поховальну піраміду Америки

В мексиканському Чьяпа-де-Корсо розкопали поховання часів ольмекської культури. Знахідка позбавила майя титулу творців найдавніших поховальних пірамід Мезоамерики.

На півдні Мексики археологи розкопали піраміду ольмекської культури, в якій – розкішне поховання чоловіка і жінки з інкрустованими нефритом зубами і одягом, розшитим перлами. Похованню 2 тисячі 700 років.

Знахідка позбавляє майя титулу творців найдавніших поховальних пірамід Мезоамерики, вважають науковці. "За тисячу років до зведення майя пірамід з царськими похованнями, тут, в Чьяпа-де-Корсо, вже використовували пірамідальні структури з метою поховання еліти", - зазначили історики з Національного інституту антропології та історії Мексики.

Враховуючи, що в Північній і Південній Америці того часу в пірамідах не ховали, статус "найдавнішої" правомірно поширити на всю Америку.

На поховання вчені натрапили, досліджуючи поселення ольмекської культури Чьяпа-де-Корсо. Поховальна камера площею 4×3 кв. м. була розташована на глибині семи метрів під землею. У давнину на цьому рівні знаходилася піраміда заввишки 6-7 метрів. Автори відкриття впевнені, що піраміду будували спеціально для поховання небіжчика з місцевої еліти.

"Його прикрашали намиста з маленьких і великих кульок нефриту, інкрустовані дрібними перлами пов'язки на стегнах, вироби з нефриту різних форм, зокрема нефритові ящірки і ліани в стилі, типовому для ольмекської культури, браслети на щиколотках, колінах і руках, маска з очима із зеленого обсидіану і дзеркало з піриту", - йдеться у повідомленні інституту.

Зуби чоловіки були інкрустовані нефритом і перламутром. Скелет оточували 15 ваз: чорно-білі та чорно-сірі, з трагічним сюжетом.

Після проведення численних тестів вчені встановили, що чоловік помер у віці близько 50 років на початку VIII століття до н. е. Під час поховання було здійснене жертвоприношення: була заколота однорічна дитина (її скелет з акуратно складеними руками був знайдений поблизу чоловічого) і живцем похований юнак або дівчина приблизно 20 років.

Неподалік від першої поховальної камери знайшлася друга, менша за площею (2×3 кв. м.). У ній лежали останки 50-річної жінки. При цьому якщо чоловічі останки були орієнтовані на схід, то жіночі - на захід. У другій камері також знайшлися багаті поховальні дари: розсипи перлів, бурштину і нефриту, прикраси у формі птахів і мавп.

Читайте також:

Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

У Сирії знайшли свій Стоунхендж

На Арараті знайшли залишки Ковчега Ноя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: