Депутати Європарламенту погодили безвіз для України

Дата публікації
Перегляди
28к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Депутати Європарламенту погодили безвіз для України

Фото: УНІАН

Фінальне голосування має відбутися в четвер.

У Європейському парламенті відбулися дебати щодо безвізового статусу України, на яких свої думки з цього приводу мали можливість висловити представники різних політичних сил. Однак несподівано перед самим початком обговорення українського безвізу в залі спрацювала пожежна сигналізація, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дебати були перервані, всі депутати вимушені були залишити залу засідань. Протягом кількох хвилин ніхто не розумів, що сталося і коли засідання буде продовжене. У кулуарах жартували, що сподіваються, що причиною цьому є не Росія. Як з'ясувалося пізніше, це був збій у пожежній сигналізації, а насправді жодної пожежі не було.

Більшість політичних сил Європарламенту підтримують безвіз для України

Більшість політичних сил Європарламенту підтримують безвіз для України

Після поновлення дебатів з'ясувалося, що більшість політичних сил Європарламенту підтримують безвіз для українців, а проти будуть виступати ультраліві та ультраправі. Група з трьох депутатів навіть зареєструвала ініціативу заблокувати безвізовий режим, але всі переконують, що вона не знайде підтримки в залі.

Дебати — це фінальний перегляд голосів перед вирішальним голосуванням. У Брюсселі впевнені в тому, що воно пройде позитивно для України. Журналістам вдалося з'ясувати, що комітет постійних представників уже вніс безвіз до свого порядку денного на 29 квітня. Тобто там сприймають його схвалення, як доконаний факт, і залишилася формальність — дипломати мають винести питання на розгляд Ради ЄС. Остання його затвердить офіційно, рішення оприлюднять, і через 20 днів після цього режим почне діяти.

Українцям важливо пам'ятати, що безвізовий режим не дає права жити або працювати в ЄС постійно. Він діє тільки для коротких поїздок. Також для поїздки в Європу без візи треба мати закордонний паспорт нового зразка — із біометричним чіпом.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
28к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація