Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Історичне звільнення Савченко: як це було

ТСН цілий день відслідковувала головну подію року.

25 травня – день, що увійде в історію. Перші чутки про повернення Надії Савченко з'явилися вранці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мати і сестра льотчиці бояться зурочити – нічого не коментують. У столичний "Бориспіль" журналісти ТСН прибувають першими. Співробітники аеропорту дізнаються про звільнення нашої бранки від ТСН та не сприймають всерйоз. "Вона ж льотчиця. Може, парашутом приземлиться, на Маріїнський палац, там і сяде", - жартують працівники аеропорту.

Близько 12:00 туди з'їжджаються журналісти та президентська охорона. Оператори і фотографи займають кращі місця під парканом. В хід йдуть не лише лавки у дворі термінала, а й сміттєві баки. Один спритник намагається залізти навіть на дах будівлі, але йому забороняють.

Сестра приїздить в аеропорт своїм ходом. "Стрибучий настрій! Не знаю, що там на борту, але радощі самі", - зізнається вона.

Мати героїні сидить у "Мерседесі" Тимошенко. Марія Іванівна каже, що навіть у цей знаковий день – в неї болить душа. Доньки не бачила майже пять місяців, а що їй скаже через два роки на рідній землі, ще не знає. "Здорово нервую, але треба якось утриматись, щоб не заплакати", - каже жінка.

Відео Як Савченко поверталася додому

Літак з Надією сідає так далеко на злітнІй смузі, що жодна камера цей приліт не знімає. Матір і сестру везуть до льотчиці першими. І їхні найтепліші обійми – теж залишаються за кадром.

Тим часом до зали офіційних делегацій з'їжджається дедалі більше політиків. Ірина Геращенко з Тимошенко та іншими жінками-депутатками про щось шепочеться, далі – йде до журналістів. Повідомляє, що спецоперація зі звільнення Савченко готувалася кілька останніх тижнів. "Це перший крок. І ми дуже очікуємо, що до кінця травня так само будуть позитивні новини щодо ще двох політв'язнів", - починає вона.

Хто ці політв'язні – Геращенко сказати не встигає. В аеропорту лунає крик: "Надія!".

Десятки журналістів біжать туди, де йде вона. Савченко боса, їй перегороджують дорогу. І на камери вона реагує різко, емоційно: "Я два роки сиділа – відійдіть! Поважайте особистий простір людини! Я два роки сиділа в камері-одиночці, я відвикла від людей, тому вибачте, що буду різкою".

Перші її слова на волі – до матерів. "Я хочу попросити вибачення у матерів, діти яких не повернулися, а я ще досі жива. Я хочу попросити вибачення у тих матерів, діти яких сидять в неволі, а я на волі. І я хочу сказати: так, я не поверну мертвих, але я завжди готова покласти своє життя ще раз на полі бою за Україну, і я зроблю все можливе, щоб кожна дитина, яка сидить зараз в неволі, була на волі. Всі герої України не повинні помирати. Дуже вигідно, коли герої мертві. Погано, коли вони живі. Всім погано. Але ми будемо житии, і вони будуть у Верховній Раді України", - наголосила Савченко.

Звертається вона і до своїх ворогів. "Назло вам – я вижила", - каже українка.

Фотогалерея Босоніж та з тризубом. Фото повернення Надії Савченко до України (16 фото)

Під оплески вона сідає в авто, її чекає президентський кортеж. Квітів – не бере: "Дякую, подаруйте краще моїй мамі".

Однією ногою Надія уже в елітному авто, коли її повертають привітатися із Юлією Тимошенко. Працювати у Верховній Раді Савченко збирається вже від завтра, каже Надія лідеру партії, у якій вона під першим номером. А сьогодні – поїде в ліс.

"Просто зараз дайте мені відпочити, будь ласка", - просить насамкінець Савченко.

Свою прес-конференція українська героїня анонсувала на п'ятницю, 27 травня.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції