Керрі хочуть заборонити в'їзд в РФ

Керрі хочуть заборонити в'їзд в РФ

Після анексії Криму США і Євросоюз ввели санкції проти низки високопоставлених російських чиновників і політичних діячів / Фото: Reuters

У березні 2014 року російський МЗС опублікував список з дев'яти офіційних осіб і членів Конгресу США, яким закрито в'їзд до Росії.

У Раді Федерації РФ запропонували в якості відповіді на зрив візиту делегації верхньої палати в США розширити російський санкційний список, включивши в нього держсекретаря Джона Керрі і його заступників.

Як заявив член міжнародного комітету верхньої палати російського парламенту Ігор Морозов, відповідні заходи повинні носити асиметричний характер. За його словами, Росія також розраховує, що такий крок Вашингтона отримає "дуже принципову оцінку з боку інших делегатів Міжпарламентського союзу на сесії, яка пройде в Нью-Йорку.

На думку Морозова, США зловживали своїм правом приймаючої сторони, оскільки в даному випадку країна є таким же членом Міжпарламентського союзу, як і інші гості. "Вони не мають права вирішувати, в якому обсязі представники національних делегацій можуть працювати на сесії", — пояснив він.

У середу, 26 серпня, повідомлялося, що візит російської делегації до США , яка повинна була відправитися в Нью-Йорк на заходи по лінії міжпарламентського союзу, скасовано. Причиною цього стали обмеження за візою, виданою голові ради федерації Валентина Матвієнко. Згідно виданим спікеру дозволу на в'їзд, вона зможе пробути в Нью-Йорку три дні — з 29 по 31 серпня, при цьому їй заборонено їхати далі ніж на 25 кілометрів від центру Манхеттена, де розташована штаб-квартира ООН.

Після анексії Криму США і Євросоюз ввели санкції проти низки високопоставлених російських чиновників і політичних діячів. Були затверджені списки нев'їзних осіб, їх заморозили активи. У березні 2014 року російський МЗС опублікував відповідь список з дев'яти офіційних осіб і членів Конгресу США, яким закрито в'їзд в Росію, а також з 13 офіційних осіб Канади.

Нагадаємо, що ЗМІ опублікували "чорний список" європейців, яким заборонили в'їзд до Росії

Повʼязані теми:

Наступна публікація