Україна стала країною-аспірантом НАТО

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна стала країною-аспірантом НАТО

Фото: Getty Images

Також цей статус отримали Грузія, Македонія і Боснія та Герцеговина.

Північноатлантичний Альянс визнав прагнення України стати повноцінним членом організації.

Про це йдеться на офіційному сайті НАТО в розділі щодо його розширення.

"Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов'язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. Нині чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна", - йдеться у повідомленні.

Як пояснили в Альянсі, країни-аспіранти - це "країни, які задекларували інтерес у приєднанні до Альянсу; спершу отримують запрошення долучитися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їх прагнення до членства та пов’язаних із цим реформ".

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко під час прес-конференції заявив, що розглядає можливість прописати в Конституції прагнення України вступити до ЄС і НАТО. "У моїй команді ми зараз обговорюємо пропозицію "заякорити" в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію. Обидві ідеї, як свідчать опитування громадської думки, є консолідуючими, користуються широкою підтримкою у суспільстві. У той же час, коли піднімають голову антиєвропейські політичні сили, які прагнуть реваншу, на мою думку, поправки до Основного закону могли би застрахувати від будь-яких несподіванок", – сказав президент. За його словами, прагнення до членства в Євросоюзі та НАТО можна було б зафіксувати в преамбулі до Конституції, для чого достатньо підтримки двох третин конституційного складу Верховної Ради.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація