Українських моряків треба визнати військовополоненими - ООН

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В ООН наголошують, що з військовополоненими потрібно гуманно поводитися.

В Організації Об'єднаних Націй вважають, що українських моряків, яких захопила Росія, потрібно визнати військовополоненими. Про це йдеться в доповіді управління верховного комісара ООН із прав людини про ситуацію в Україні за період 16 листопада 2018 року – 15 лютого 2019 року.

У доповіді зазначається, що 24 українських моряків, яких РФ захопила біля Керченської протоки, потрібно вважати військовополоненими. 

"Членів екіпажів українських суден, затриманих 25 листопада 2018 року владою Російської Федерації в Керченській протоці, можна вважати військовополоненими й такими, що перебувають під захистом відповідно до Третьої Женевської конвенції", – йдеться у документі.

В ООН вважають, що моряки дійсно повинні користуватися статусом військовополоненого, доки компетентний суд не ухвалить іншого рішення.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. 

ВідеоДва місяці у неволі: полонені українські моряки бачаться з рідними лише в суді

Вони в полоні з 25 листопада. І лише у залі суду вперше з часу затримання декому з них випадає можливість на кілька секунд побачити рідних. Зараз в російських застінках перебуває 24 українських моряки. І усі вони залишаться там ще принаймні до кінця квітня – так вирішив московський суд. Із зовнішнім світом українці спілкуються переважно через адвокатів, адже побачень з рідними полоненим не дають, а листи із дому доходять далеко не всі.

Два місяці у неволі: полонені українські моряки бачаться з рідними лише в суді

Залиште свій коментар

Вибір редакції