Аббас дав ООН трохи часу для визнання незалежності Палестини

Позиції парламентерів з палестино-ізраїльського питання, до якого входять США, Росія, ЄС і ООН, дещо різняться

Палестинська національна адміністрація, глава якої вчора подав в ООН заявку про включення Палестини до списку країн-членів цієї організації та визнання її таким чином незалежною державою, має намір дати Організації Об'єднаних Націй час для прийняття рішення.

Представники Палестини не уточнили, скільки часу може знадобитися ООН на розгляд заявки, але зазначили, що у разі відмови надати їй незалежність, Палестина домагатиметься від Генеральної Асамблеї нового статусу. Він повинен дозволити їй, не будучи повноправним членом ООН, приєднуватися до різних міжнародних структур.

Генсек ООН Пан Гі Мун прийняв рішення передати вимогу палестинців Раді Безпеки протягом двох днів, щоб вже в понеділок це питання було розглянуто. Водночас, США раніше дали зрозуміти, що скористаються правом вето під час ухвалення рішення щодо заявки Палестини, оскільки справжня незалежність може бути отримана не шляхом прийняття резолюцій, а шляхом переговорів з Ізраїлем.

Водночас, позицію Палестинської національної адміністрації розкритикувало угруповання ХАМАС, що контролює сектор Газа. За словами лідера ХАМАС Ісмаїла Ханії, глава ПНА Махмуд Аббас вимолює в ООН незалежність, що неприйнятно. "Держави не будуються на підставі резолюцій ООН", - сказав Ханія, зазначивши, що справжні держави захищають свої землі.

Квартет парламентерів з палестино-ізраїльського питання, до якого входять США, Росія, ЄС і ООН, закликав обидві сторони надати пропозиції щодо бажаної території та умови безпеки протягом трьох місяців. За словами держсекретаря США Гілларі Клінтон, квартет вважає, що міцний мир може бути заснований тільки на переговорах між Палестиною та Ізраїлем.

Схожу заяву президент США Барак Обама зробив ще в середу. Виступаючи в ООН, він сказав, що палестино-ізраїльський конфлікт може бути вирішений тільки шляхом переговорів, і мир не може бути досягнутий через заяви і резолюції ООН.

Зазначимо, що керівник ПНА відмовляється повернутися до прямих переговорів з Ізраїлем, поки той не прийме принципу існування двох держав - Палестини та Ізраїлю - в межах, що існували до арабо-ізраїльської війни 1967 року. Лідер ОЗП і ПНА вимагає також, щоб єврейська держава припинила поселенську діяльність на окупованій території Західного берега і Східного Єрусалиму.

Ізраїль, у свою чергу, відмовляється повернутися до ліній кордонів 1967 року і ділити Єрусалим з палестинцями, оголосивши його своєю вічною неподільною столицею. При цьому Ізраїль вимагає, щоб палестинці визнали його єврейською державою.

Читайте також:

Нетаніягу закликав Аббаса негайно почати переговори

Ізраїль посилив кількість військових на Західному березі

На саміті ООН Обама виголосив "найбільш проізраїльську промову"

Лідер Палестини відмовився від компромісу з Ізраїлем

ХАМАС дав зрозуміти, що поки не хоче незалежності Палестини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: