Ахмадінеджад відрікся від чаклунів у своєму оточенні

Ахмадінежад заявив, що не бачить нічого страшного в арешті наближених до глави його адміністрації: "нечисті" там не місце.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що не бачить нічого страшного в арешті наближених до глави його адміністрації, яких впливові релігійні лідери раніше звинуватили у виклику джинів.

"Ну що ж, тепер ці чаклуни заарештовані. Добре. Пора б і забути про цю історію. Було б непогано, якщо б нам просто не заважали виконувати свої обов'язки. Уряд хоче працювати", - заявив Ахмадінежад.

При цьому президент став на захист Есфандьяра Рахіма Машеї, якого в Ірані підозрюють у створенні "чаклунської мережі" всередині керівництва країни. За словами Ахмадінежада, керівник його адміністрації - приклад набожності та чесноти, якому явно не по дорозі з різного роду нечистю.

Разом з тим, Ахмадінежад визнав, що у нього виникли серйозні розбіжності з найбільш консервативною частиною іранського владного істеблішменту. Зокрема, йдеться про релігійних діячів, які в останні місяці звинувачують президента в "відхиленні від генеральної лінії" - зайвому націоналізмі і лібералізмі на шкоду ісламських цінностей.

"Абсолютно ясно, що наші погляди діаметрально протилежні. Взагалі, ми з ними по різні сторони барикад", - сказав президент.

При цьому, Ахмадінежад спростував інформацію про погіршення відносин з верховним лідером Ірану великим аятолою Алі Хаменеї, який є неформальним лідером консерваторів. Ці відносини, сказав Ахмадінежад, "сильніші, ніж хтось може подумати".

Від більш детальних коментарів щодо політичної боротьби в іранському керівництві президент відмовився, заявивши: "Ми ніколи не відрізнялися зайвою балакучістю у відстоюванні своєї позиції. Таке мовчання є запорукою єдності".

Як повідомлялося раніше, у вищих політичних колах Ірану в останні місяці не припиняється протистояння між релігійними консерваторами і Ахмадінежадом, який веде себе все більш самостійно, звільняючи та призначаючи міністрів без консультацій з аятоллою.

У рамках цієї боротьби частина прихильників іранського президента опинилася за гратами, а сам він двічі опинявся на межі імпічменту. У той же час миритися з консерваторами він поки не має наміру, всерйоз покладаючись на підтримку вищих сил у своїй боротьбі.

Читайте також:

В Ірані заарештували помічника президента Ахмадінежада

Ахмадінежада розкритикував власний духовний наставник

Ахмадінежад звинуватив Захід у крадіжці дощу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: