ЗМІ: Альбер Камю міг бути убитий агентами КДБ за критику СРСР

В італійській пресі з’явилась версія, що катастрофа, що коштувала Альберу Камю життя в 1960 році, була організована радянськими шпигунами.

За твердженням італійської газети, Альбер Камю, можливо, був убитий агентами КДБ за те, що критикував СРСР.

У 1960 році французький філософ і письменник Альбер Камю загинув в автокатастрофі. Автомобіль, яким керував його друг і видавець Мішель Галлімар, занесло на крижаній дорозі. Машина врізалася в дерево, Камю загинув на місці, Галлімар помер через кілька днів.

"Трагедія шокувала і засмутила Францію, але нікому навіть не спадало на думку, що це був не нещасний випадок", - пише кореспондент Кім Уіллшір.

І ось тепер італійська газета Corriere della Sera опублікувала версію, що аварію підробили радянські шпигуни. Натяк на це виявили в щоденнику чеського поета і перекладача Яна Забрані, опублікованому в книзі "Усе моє життя". Італійський вчений і поет Джованні Кателлі помітив, що в італійському перекладі щоденника є одна лакуна.

"Я почув щось дуже дивне з вуст людини, яка купу всього зналр і спілкувалася з вельми поінформованими джерелами. За його словами, катастрофа, що коштувала Альберу Камю життя в 1960 році, була організована радянськими шпигунами. Вони зіпсували покришку машини, застосувавши витончене пристосування, яке ріже або дірявить покришки на ходу. Наказ віддав особисто Шепілов [міністр закордонних справ СРСР] у відповідь на статтю в Franc-tireur від березня 1957 року, в якій Камю нападав [на Шепілова], конкретно назвавши його ім'я у зв'язку з подіями в Угорщині ", - писав Забрані.

Москва послала війська на придушення повстання в Угорщині в 1956 році, нагадує видання. Камю також гнівив радянську владу, публічно підтримавши Бориса Пастернака.

"Якщо версія вірна, вона роздражнила рани мільйонів людей, які схиляються перед книгами Камю", - пише газета, відзначаючи, що до їх числа входить Ніколя Саркозі.

Втім, Олів'є Тодд, автор біографії Камю, зауважив, що в радянських архівах не бачив жодних натяків на те, що Москва організувала вбивство письменника.

"Правильно, що в документах КДБ повно повідомлень про те, як радянська влада використовувала чехів для брудної роботи. Я вважаю, що КДБ був на таке здатний. Але у достовірність цієї історії я не вірю", - додав Тодд.

Читайте акож:

ФБР шпигує за американцями – у базі "підозрілих" вже 162 тис. людей

Російського полковника, який здав Анну Чапман, визнали винним у держзраді

Литва публікує документи КДБ з доказами радянської окупації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: