Американські солдати вбивали мирних афганців на "спортивний інтерес"

Американські солдати вбивали мирних афганців на "спортивний інтерес"

Келвін Гіббс / Фото: ABC news

Американського сержанта - лідера "команди вбивць" - очікує довічне ув'язнення. Він зізнався, що відрізав афганцям пальці на трофеї.

Військовий трибунал у США визнав винним сержанта Келвіна Гіббса в організації вбивства трьох афганських мирних мешканців у провінції Кандагар у 2010 році. Його очікує довічне ув'язнення.

Справа "команди вбивць" підірвала імідж американської армії. Вона набула розголосу у березні 2011 року, коли німецький журнал Der Spiegel оприлюднив серію фотознімків, на яких американські військові позували над закривавленим трупом місцевого жителя.

Під час розслідування з'ясувалося, що п'ятеро військовослужбовців під керівництвом Гіббса вбивали беззбройних людей виключно зі спортивного інтересу.

26-річний Гіббс був найстаршим за званням. Троє з обвинувачених визнали свою провину, з них двоє свідчили проти Гіббса і назвали його кровожерливим військовим командиром. Усіх чотирьох засудили до різних термінів ув'язнення.

Сам Гіббс визнав той факт, що відрізав пальці жертв та виривав їхні зуби, щоб зберегти їх "як трофеї". Однак він заперечив, що причетний до двох із інкримінованих йому вбивств.

П'ятеро присяжних радилися чотири години і визнали сержанта винним за всіма статтями.

Мінімальним покаранням за інкриміновані йому злочині було довічне ув'язнення.

При цьому присяжні визнали, що Гіббс зможе просити про умовно-дострокове звільнення після відбуття не менше 10 років, причому йому зарахують близько півтора років, які він вже провів у попередньому ув'язненні.

Читайте також:

Британський солдат відрізав пальці убитих талібів на сувеніри

Американський солдат застрелив репортера BBC, сприйнявши його за смертника

ЗМІ опублікували нові фотографії знущань американських солдатів над афганцями (відео)

Скандал у НАТО: опубліковано фото солдатів США, які позують на тлі вбитих афганців

Повʼязані теми:

Наступна публікація