Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американські вчені виявили вплив ЗМІ на рівень самогубств

Що більше медіа розповідають про зіркові суїциди, то частіше люди наслідують такі вчинки.

Науковці США зацікавилися сплеском самогубств у країні після зведення рахунків із життям кимось із відомих осіб. Вчені дослідили ситуацію після смерті американського коміка Робіна Вільямса та помітили, що рівень суїцидів у країні одразу по тому збільшився на 10%.

Протягом наступних чотирьох місяців приблизно 20 тисяч осіб позбавили себе життя, що майже на 2 тисячі більше, ніж буває в середньому.  Науковці пояснили таке явище “ефектом Вертера”, названим на честь героя роману "Страждання молодого Вертера" Йогана Гете. Під впливом твору німецького письменника юнаки по всій тодішній Європі, наслідуючи головного героя, почали позбавляти себе життя. Справа дійшла до того, що в низці країн роман був заборонений.

Наразі цим терміном науковці називають масову хвилю наслідуваних самогубств, які відбуваються після суїциду, широко висвітленого телебаченням або іншими ЗМІ. Додатковим фактором стало зростання смертей через повішення на 32% - саме так позбавив себе життя комік.

ВідеоСтарший син Фіделя Кастро скоїв самогубство

Чоловік кілька місяців поспіль лікувався від тривалої депресії. Однак, вирішив піти з життя і залишив передсмертну записку, зміст якої поки не розкривають. Фіделю Анхелю Кастро було 68 років, за фахом він був фізиком-ядерником і працював віце-президентом кубинської Академії наук.

Старший син Фіделя Кастро скоїв самогубство

Залиште свій коментар

Вибір редакції