Армія Ефіопії вторглась в Сомалі

Армія Ефіопії  вторглась в Сомалі

Військо Ефіопії

Армія Ефіопії вторглась на територію Сомалі, щоб знешкодити терористичне угруповання.

Війська Ефіопії в суботу, 19 листопада, вторглися на територію сусідньої Сомалі. Про це повідомляє Reuters з посиланням на очевидців.

Згідно з даними місцевих жителів, колона ефіопської бронетехніки просунулася углиб території Сомалі приблизно на 80 кілометрів. Усього кордон перетнули близько 30 бронемашин і військових вантажівок, а також деяка кількість солдатів. Очевидці повідомили, що військові розбили табір неподалік від населеного пункту Гуріел.

Reuters зазначає, що ефіопські війська часто перетинають кордон з Сомалі, проте практично ніколи не просуваються вглиб території сусідньої держави.

Офіційний прес-секретар уряду Ефіопії не підтвердив, але і не спростував факт перетину кордону. У той же час, анонімне джерело в керівних колах країни повідомило, що, ймовірно, ефіопські війська надаватимуть підтримку Кенії в операції проти пов'язаного з "Аль-Каїдою" угруповання "Аль-Шабааб", що контролює значну частину Сомалі.

Кенійські війська почали військову операцію проти "Аль-Шабааб" на початку жовтня 2011 року через численні напади і викрадення людей на території Кенії, до яких, як вважає влада країни, причетні бійці угруповання. Військове командування Кенії оголосило операцію безстроковою і зазначило, що вона буде тривати до тих пір, поки бойовики не будуть знищені.

Також в жовтні стало відомо, що в операції проти "Аль-Шабааб" беруть участь США, які запускають в Сомалі безпілотники з прикордонного ефіопського аеродрому.

Минулий раз Ефіопія на постійній основі вводила свої війська в Сомалі в 2006 році для боротьби з радикальною організацією "Союз ісламських судів". Тоді більшість населення негативно поставилося до знаходження в країні ефіопських військових, що привело до зростання популярності місцевих екстремістських угруповань. Ефіопські війська були виведені із Сомалі в 2009 році.

Читайте також:

На Закарпатті зловили сомалійців, які за зірками йшли в ЄС

Сомалійські пірати звільнили судно з українцями на борту

Сомалійські пірати вперше постали перед французьким судом

Повʼязані теми:

Наступна публікація