Білоруси займають чергу за м'ясом о третій годині ночі

Дефіцит м'яса в білоруських магазинах спостерігається з початку серпня. На думку оглядачів, криза викликана вступом Білорусі до Митного союзу.

У Білорусі в розпалі м'ясна криза. Щоб купити кілограм свинини, людям доводиться займати чергу біля магазину о третій години ночі, пише у своєму блозі кореспондент "Російської служби новин" в Білорусі Володимир Чуденцов.

Дефіцит м'яса в білоруських магазинах спостерігається з початку серпня. За дешевою яловичиною чи свининою білоруси простоюють в чергах годинами, а на ринках ціна на м'ясо у два з половиною рази вища.

У Міністерстві сільського господарства і продовольства заявили, що ціни на м'ясо-молочну продукцію в країні будуть зростати і надалі, тому що витрати сільськогосподарських організацій збільшуються.

Водночас ажіотажний попит на м'ясо викликала постанова Мінекономіки країни, за якою ціна на м'ясні напівфабрикати на ринках і ярмарках тепер будуть вільними. Як прокоментували у прес-службі відомства, це зроблено з метою збільшення обсягів реалізації м'яса на ринках країни, виключення його спекулятивного перепродажу та створення 
 конкурентного середовища.

"Виробництво м'яса і молока аж ніяк не знижується, причина в іншому - Митний союз. Різниця в цінах на м'ясо-молочну продукцію в Білорусі та Росії - у кілька разів, так само, як і різниця в зарплатах", - пише Чуденцов.

М'ясо по "соціальним" цінами дістається перекупникам, які вивозять його в Росію або перепродують на місцевих ринках удвічі дорожче, ніж у державних магазинах.

Так що для білорусів купити в Мінську 10 кілограмів свинини, щоб продати її, приміром, у Смоленську за російські рублі, - цілком логічний вихід. "Та й кількість забитих продуктами авто з російськими номерами на мінських вулицях в останні тижні збільшилася в рази", - відзначив кореспондент РСН.

Читайте також:

Білоруським банкам заборонили продавати валюту населенню

У Білорусі через Митний союз подорожчав бензин

Інфляція у Білорусі за рік виросла майже на 50%

Митний союз обмежив ввезення м'яса та молока з України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: