Британські хірурги успішно розділили сіамських близнюків

Британські лікарі провели успішну операцію з розділення сіамських близнюків. Ймовірність дожити до дорослого віку без операції у них була одна на 10 мільйонів.

Британські хірурги у ході серії операцій успішно розділили сіамських близняток, які зрослись у області голови.

Про це оголосила британська добродійна організація, що сплатила за лікування двох сестер - Рітал і Рітаг Габура, які народилися в Судані.

Унікальні операції провели фахівці лондонської Дитячої лікарні на Грейт-Ормонд-стріт. Вона вважається найкращою дитячою лікарнею у Великій Британії і однієї з найбільш передових у світі.

Рітал і Рітаг народилися близько року тому у столиці Судану Хартумі. За словами лікарів, 70% сіамських близнят, які зрослись у області голови, вмирають протягом доби після народження, а ймовірність дожити до дорослого віку без операції у них була одна на 10 млн.

Батьки дівчаток, медики за професією, звернулися до добродійного фонду "Обличчям до світу", який взявся сплатити їх лікування у Великій Британії. Сіамські близнятки та їх батьки прибули до Лондона у квітні. Хірурги з Дитячої лікарні на Грейт-Ормонд-стріт відмовилися від плати за лікування дівчат, проте складна терапія все одно коштувала дорого.

Складність полягала у тому, що система кровообігу мозку у маленьких пацієнток була спільною. Мозок Рітал наполовину живився кров`ю, яка надходила з організму сестри, тому серце Рітаг не сплавлялося з підвищеним навантаженням.

Завдання хірургів полягало в тому, щоб розділити судини обох дівчаток і створити у кожної з них свою власну кровоносну систему мозку.

Розділення близнят проходило у чотири етапи. Дві операції були проведені в травні, третя - в липні, під час її були встановлені спеціальні пристосування - розширювачі тканин.

Вони були потрібні, щоб мозок кожної з близнят почав живитися кров`ю самостійно. Остання операція відбулася 15 серпня, проте лікарі оголосили про успіх лише через місяць, коли остаточно запевнилися в ньому.

За словами медиків, незважаючи на тяжкі випробування, які витримали малята, ознак ураження мозку у жодної з них не спостерігається, і можна сподіватися, що їх чекає нормальне життя.

Читайте також:

У Китаї успішно розділили сіамських близнюків

В Китаї народилась дитина з двома головами

Полька народила двійню від різних батьків

Лікарі взялися відокремити сіамських близнюків, які зрослися головами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: