ЦРУ розпочало власну операцію в Лівії

Американці у Лівії розпочали підготовку військових фахівців з числа місцевих мешканців. До боїв готують тисячі новобранців.

Центральне розвідувальне управління США направило на схід Лівії невелику команду своїх співробітників.

За даними журналістів, американські фахівці збирають на місці інформацію для наведення авіації коаліції на цілі. Вони також розпочали підготовку військових фахівців з числа місцевих мешканців.

"ЦРУ там для того, щоб навчити лівійців як стріляти, воювати і дотримуватися військової дисципліни", - повідомила американська журналістка радіостанції NPR з Каїра.

При цьому вона додала, що агенти ЦРУ співпрацюють з лівійськими офіцерами, які вже певний час готують до майбутніх боїв тисячі новобранців.

За даними NPR, відправку розвідників до Лівії санкціонував Барак Обама, повноваження якого дозволяють задіяти співробітників ЦРУ для проведення спеціальних операцій за кордоном.

У той же час в Білому домі, куди журналісти звернулися за роз'ясненнями з приводу всієї цієї інформації, коментувати її відмовилися.

Раніше міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що поки він залишається на цій посаді, американських військовослужбовців в Лівії не буде. При цьому він додав, що про діяльність ЦРУ звітувати не може.

Новина про роботу в Лівії американських фахівців за часом збіглася з численними повідомленнями про те, що до лінії фронту вперше відправилися добре навчені і чудово озброєні підрозділи повстанців, на чолі яких були офіцери.

Раніше до загонів опозиціонерів входили озброєні, але погано навчені люди. Через відсутність бойового вишколу і дисципліни у прямому протистоянні з супротивниками повстанці щоразу зазнавали поразки і хаотично відступали. Шанс просунутися вперед у них з'являвся лише тоді, коли урядові війська самі відступили після нанесення ударів з повітря.

Протистояння прихильників і противників полковника Муаммара Каддафі в Лівії триває з середини лютого. За цей час там загинули (за різними оцінками) від декількох сотень до декількох тисяч людей.

19 березня у Лівії розпочалася військова операція сил міжнародної коаліції "Одісея. Світанок". 31 березня її офіційно очолило НАТО.

Більше про події в Лівії читайте тут.

Читайте також:

Лівійські повстанці пішли у організований наступ

У США закінчуються гроші на війну у Лівії

Пентагон: жоден чобіт американського солдата не ступить на лівійську землю

Каддафі: світ стане свідком страшної війни між мусульманами і християнами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: