ЦРУ розсекретило інформацію про допити із тортурами

ЦРУ передало дані про тортури та брифінги про удосконалення допитів правозахисникам.

ЦРУ США вимушено розсекретило інформацію про "допити із пристрастю" (з тортурами), яким воно піддавало підозрюваних у тероризмі під час правління Джорджа Буша-молодшого.

Як оголосила правозахисна і антикорупційна громадська організація Judicial Watch ("Судово-правова вахта"), спецслужба передала їй дані про брифінги на цю тему, що влаштовувалися для керівництва Конгресу.

Брифінги були закритими, а інформація про них вважалася цілком таємною, але федеральний суд США у Вашингтоні постановив розкрити її, і ЦРУ підкорилося цьому рішенню.

Тепер розсекречені документи розміщені на сайті організації в Інтернеті. У преамбулі першого з них вказується, що пакет містить "каталог письмових повідомлень Конгресу з боку ЦРУ за період з 2001 року у відношенні видачі підозрюваних, затримань і допитів". Тут же повідомляється, що у брифінгах, присвячених допитам, брали участь 88 членів Конгресу і співробітників його апарату, а допитам із пристрастю - 68 осіб.

Під "посиленими" методами допиту розуміються тортури. Застосування таких методів було одним з головних приводів для підозр, що адміністрація Джорджа Буша в рамках кампанії боротьби з тероризмом допускала порушення прав людини.

Нагадаємо, раніше ЦРУ зізналося у використанні методу "потоплення", тортурах світлом, гучною музикою тощо.

Адміністрація Буша не визнавала це тортурами.

Читайте також:

Російські міліціонери поливали геніталії затриманих окропом

Міжнародні правозахисники зажадали від Януковича припинити тортури в міліції

Армія США застосувала музику Metallica для психічної атаки на талібів

Слідчі ЦРУ влаштовували терористам "жартівливі" страти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: