До складу НАТО увійшла 30-та країна

Дата публікації
Перегляди
6813
Поділитись:
WhatsApp
Viber
До складу НАТО увійшла 30-та країна

Фото: Associated Press

Церемонія підняття прапора для Північної Македонії відбудеться наприкінці березня.

У п’ятницю, 27 березня, новим членом Північноатлантичного альянсу офіційно стала Північна Македонія.

Про це повідомили у пресслужбі НАТО.

"Північна Македонія тепер є частиною сім'ї НАТО, сім'ї з тридцяти країн і майже одного мільярда людей. Сім'я, заснована на впевненості, що незалежно від того, з якими труднощами ми стикаємося, ми всі разом сильніші і безпечніші", - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Як зазначається, сьогодні Північна Македонія передала на зберігання свій документ про приєднання до Північноатлантичного договору у Державний департамент США у Вашингтоні.

"30 березня 2020 року в штаб-квартирі НАТО відбудеться церемонія підняття прапора для Північної Македонії в присутності генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, голови військового комітету НАТО маршала сера Стюарта Піча і тимчасового повіреного в справах делегації Північної Македонії в НАТО пана Зорана Тодорова", - додали в Альянсі.

Нагадаємо, 24 березня Рада міністрів країн-членів ЄС погодилася розпочати перемовини із Албанією та Північною Македонією про вступ до Європейського союзу.

Членство в ЄС та НАТО було пріоритетом для лідерів країни протягом багатьох років, однак цей процес гальмувала суперечка з Грецією щодо назви країни - Республіка Македонія, оскільки одна з грецьких областей називається Македонією. У 2018 році Греція і Македонія домовилися про перейменування Македонії на Північну Македонію.

13 лютого 2019 року Македонія офіційно стала Північною Македонією.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6813
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація