Франція попередила Іран про можливість бомбардування

За словами посла Франції в ООН, деякі країни просто не можуть дозволити собі існування Ірану, озброєного атомною бомбою.

Посол Франції в ООН Жерар Аро ввечері 27 вересня заявив, що Іран може стати об'єктом для військової операції, якщо Тегеран не припинить розвиток своєї ядерної програми.

"Якщо ми сьогодні не досягнемо угоди з іранцями, з'явиться серйозний ризик початку військової операції", - сказав Аро.

Дипломат додав, що нанесення ударів по Ірану буде "неймовірно важким" завданням, яке обернеться "катастрофічними наслідками" для всього регіону.

За словами дипломата, такий розвиток подій цілком можливо, оскільки "деякі країни просто не можуть дозволити собі існування Ірану, озброєного атомною бомбою".

Ця заява посла перегукується з тим, що раніше говорив президент Франції Ніколя Саркозі, який допустив "нанесення превентивних ударів по Ірану" за певних обставин.

Іран офіційно засудив ці заяви французького лідера, додавши, що в разі нападу на свою країну обов'язково відповість агресорам.

Тегеран наполягає на виключно мирному характері своєї ядерної програми, однак на Заході в ці слова мало хто вірить. Раніше Іран обіцяв збагачувати уран лише до 7% рівня, необхідного для виготовлення ядерного палива. Але, за останньою інформацією, уран збагачуватиметься до рівня в 20%  - "для використання в медичних цілях".

Між тим, уран, збагачений до рівня понад 20%, за класифікацією МАГАТЕ вважається "збройовим", оскільки вже може використовуватися як сировина для виготовлення атомної зброї.

При цьому іранський президент Махмуд Ахмадінежад в лютому 2010 року оголосив, що його країна здатна виробляти уран, збагачений до рівня 80%, але поки не буде цього робити.

Раніше ізраїльські та американські політики і військові неодноразово заявляли, що існування атомної зброї в Ірану вони не допустять. Для усунення загрози вони обіцяли використовувати "всі засоби".

Читайте також:

Іран лякає США своїми кораблями

Ахмадінежад поскаржився на незговірливість США

В Ірані введена в експлуатацію перша в країні АЕС

Ізраїль закликає Іран згорнути ядерну програму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: