Генерала Младіча екстрадували до Гааги

Ратко Младіча під охороною спецназу у режимі посиленої секретності вивезли з подвір'я суду і урядовим літаком відправили до Гааги.

Екстрадиція Ратко Младіча_1
AFP
Екстрадиція Ратко Младіча
Заарештованого у Сербії колишнього генерала боснійських сербів Ратко Младіча видали Міжнародному трибуналу у справах колишньої Югославії в Гаазі.

Літак з Младічем на борту ввечері 31 травня вилетів з аеропорту Белграда, підтвердила міністр юстиції Сербії Сніжана Маловіч.

До аеропорту в Белграді обвинуваченого супроводжували поліцейські спецзагону Міністерства внутрішніх справ. З ізолятора Спеціального суду Младіч був вивезений в броньованій поліцейській автомашині і доставлено прямо до трапу урядового літака.

Секретність цієї операції була забезпечена таким чином, що з подвір'я суду виїхало кілька колон однакових автомашин, які вирушили в різні боки – тому до останнього моменту не було зрозуміло, у якій із них везуть Младіча.

Кількома годинами раніше у вівторок Маловіч підписала рішення про екстрадицію Младіча до Гааги, після чого юридичних перешкод для видачі генерала не залишилося. "Процес екстрадиції запущений", - сказала міністр в Белграді на терміново скликаній прес-конференції.

Захист Младіча намагався відстрочити передачу генерала трибуналу, посилаючись на його погане здоров'я. За словами сина лідера боснійських сербів, його 69-річний батько перебуває у вкрай важкому стані: він пережив два інсульти, насилу розмовляє, а його права рука паралізована.

Адвокат генерала заявив напередодні, що його підзахисний може не дожити до суду. Однак місцевий суд відхилив апеляцію адвокатів.

Як очікується, у Гаазі Младічу висунуть обвинувачення у скоєнні військових злочинів під час боснійської війни 1992-1995 років, зокрема у геноциді тисяч чоловіків-мусульман з міста Сребреніца в 1995 році.

Захист категорично відкидає всі звинувачення, заявляючи, що будь-які злочини, які могли мати місце під час війни, відбувалися без відома підзахисного, який займався суто військовими питаннями.

Екс-генерала, який переховувався від правосуддя з 1996 року, заарештували на півночі Сербії 26 травня. Майже одразу після цього судом ухвалив рішення про його видачу до Гааги.

Младіч вважався найбільш розшукуваним військовим злочинцем Балкан, і його затримання було головною умовою початку переговорів щодо приєднання Сербії до Євросоюзу.

Читайте також:

Младіч може не дожити до початку суду в Гаазі

Головним доказом проти Младіча стануть його щоденники

Младіч попросив в камеру книги російських письменників і полуницю

Подробиці арешту Младіча: перші зізнання і фото постарілого генерала

ВідеоГенерала Младіча екстрадували до Гааги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: