Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

Андерс Фог Расмуссен наголосив на необхідності створення ефективної системи ПРО, яка б "закрила простір від Ванкувера до Владивостока".

Загроза ракетних ударів по Європі - "нашому населенню, територіям, збройним силам" - існує і зростає, йдеться у статті генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена, опублікованій у Süddeutsche Zeitung.

"Більше 30 країн у всьому світі вже мають або закуповують ракети, які можуть використовуватися не тільки для того, щоб нести звичайні боєголовки, але також як зброя масового ураження. Деякі з цих ракет уже можуть досягати європейських міст, і проблема з часом лише загостриться", - зауважив Расмуссен.

"Подальше поширення цих можливостей не обов'язково означає безпосередньо намір нас атакувати. Воно, однак, означає, що ми маємо захистити наше населення", - вказав Расмуссен.

Генсек НАТО наголосив на необхідності створення "ефективної протиракетної оборони". За його словами, вже "успішно протестовані" системи ПРО, і НАТО має "багаторічний досвід у розвитку та застосуванні інтегрованих систем захисту повітряного простору".

Крім військових переваг, пише Расмуссен, створення такої системи ПРО мало б і "політичні переваги". Зокрема, "це б відкрило можливість для справжньої співпраці з Росією".

"Взаємодія між НАТО і Росією в питанні протиракетної оборони означало б справжню нову еру: співробітництво під спільним євроатлантичним дахом безпеки", - підкреслив він.

За його словами, на саміті в Лісабоні 19-20 листопада країни Альянсу мають намір ухвалити рішення про створення системи протиракетної оборони НАТО, яка закриє всю територію альянсу.

Її передбачається створити "шляхом з'єднання європейських протиракетних систем", які зараз спрямовані на захист військових об'єктів і контингентів НАТО, розгорнутих в рамках миротворчих місій.

Расмуссен додав, що цей "дах" закриє простір від Ванкувера до Владивостока, і стане реальною новою архітектурою безпеки".

"Це буде не документ, а система захисту наших громадян від реальних загроз", - констатував він.

Читайте також:

У НАТО впевнені, що Україна все ж таки стане членом Альянсу

НАТО відмовилося створювати нову структуру безпеки в Європі за проектом Росії

"Мозковий центр" Мєдвєдєва розробив сценарій вступу Росії до НАТО

Росія має вдвічі потужніший ядерний арсенал за США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: