Герхард Шредер запропонував створити Сполучені Штати Європи

Екс-канцлер ФРН переконаний, що Євросоюзу необхідна єдина фіскальна, економічна і соціальна політика.

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер запропонував створити Сполучені Штати Європи. На його переконання, Євросоюзу необхідна єдина фіскальна, економічна і соціальна політика.

"Нинішня криза безжально виявила, що ми не можемо мати спільну зону євро без загальної фіскальної, економічної та соціальної політики. Нам доведеться поступитися національним суверенітетом", - заявив Шредер в інтерв'ю журналу Der Spiegel.

За його пропозицією, Єврокомісію потрібно перетворити на уряд, який буде підконтрольний Європарламенту. "Це означає створення Сполучених Штатів Європи", - пояснив політик.

Герхард Шредер також підтримав ініціативу канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Ніколя Саркозі про необхідність створення фіскального союзу в єврозоні, що означає відмову країн-членів від суверенітету в сфері бюджетної політики.

"Це правильний рух вперед, а жорстка попередня умова фінансування (союзу) – євробонди", - сказав Шредер. За його словами, в Європі утвориться величезний ринок євробондів, який неможливо буде розколоти спекуляціями.

"Криза дає реальну можливість досягти політичного союзу в Європі", - вважає він. За словами Шредера, тільки повна інтеграція дасть Євросоюзу шанс конкурувати з США та азіатськими країнами.

Тут (в інтеграції) найбільшу проблему представляє Великобританія. Вона не перебуває в зоні євро, але, тим не менше, завжди хоче брати участь, коли заходить мова про архітектуру європейського економічного простору. А це не працює", - зауважив екс-канцлер ФРН.

Герхард Шредер обіймав посаду федерального канцлера Німеччини з жовтня 1998 року по листопад 2005 року. Після відставки він очолив комітет акціонерів North European Gas Pipeline Company, компанії-оператора Північно-Європейського газопроводу.

Читайте також:

Сорос закликає Грецію і Португалію вийти з єврозони

Янукович впевнений, що "за років десять" Україна буде в ЄС

Євро може повторити долю радянського рубля

Глава МВФ: світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: