Глава Пентагону: настав час для революції в Ірані

Міністр оборони США Леон Панетта вважає, що революція в Ірані на кшталт арабських країн - питання часу.

Міністр оборони США Леон Панетта передрік, що незабаром в Ірані відбудеться революція за прикладом повстань в арабських країнах.

"Ми бачили як доказ на останніх виборах в Ірані, що всередині країни є рух, який піднімає ті ж самі питання, що стали причиною революцій в інших країнах. Я думаю, що реформи і революція в Ірані - всього лише питання часу", - сказав Панетта.

Він наголосив на необхідності аналізувати ситуацію і вжити заходів з "підтримки їхніх зусиль".

Крім того, на думку Панетти, так звана "арабська весна" може поширитися і на інші, неарабські країни. Він перерахував фактори, які послужили основою для революцій на Близькому Сході, назвавши серед них громадські ЗМІ і молодь, у якої немає надії на майбутнє.

"Коли люди вирішують, що настав час для значних змін, то настає переломний момент. І я думаю, що це дійсно не тільки для Близького Сходу, це також справедливо і для Ірану", - зазначив глава Пентагону.

Нагадаємо, масові акції протесту в Ірані пройшли в 2009 році після оголошення підсумків президентських виборів, перемогу на яких здобув чинний президент Махмуд Ахмадінежад. Під час сутичок загинули десятки людей, більше тисячі демонстрантів були заарештовані. Більшість з них згодом звільнили, кількох "призвідників заворушень" засудили до смертної кари.

У середині лютого 2011 року в Тегерані пройшли демонстрації на підтримку народів Єгипту та Тунісу. Іранські лідери сподівалися, що "арабська весна" покладе край підтримці США режимів в арабському світі.

Читайте також:

У Тегерані опозиціонери влаштували бійню на похороні

В британських погромах вбачають початок повстань у всій Європі

Пентагон попередив американців про великі апокаліптичні катастрофи

Іран звинуватив США у підтримці тероризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: