Греція чекає на справжні народні бунти

Експерти прогнозують народні бунти проти грецької влади, яка вводить драконівські міри по скороченню дефіциту бюджету.

Греції не минути справжніх народних бунтів 6 травня, вважають експерти. Вони відзначають, що саме 6 травня грецький парламент має намір прийняти пакет законопроектів, пов'язаних з введенням драконівських заходів зі скорочення бюджетного дефіциту. Це пообіцяли члени грецького уряду в минулі вихідні, коли обговорювали умови надання 110-мільярдного кредиту, пише "Російська газета".

Як відзначає газета, в самій Греції більшість греків готові перешкодити своєму уряду виконати дану обіцянку. До протестів підключилися навіть співробітники грецького парламенту, які своєю бездіяльністю хотіли перешкодити прийняти законопроект, на підставі якого в наступні вихідні на екстреному саміті в Брюсселі лідери 16 держав єврозони збираються остаточно затвердити рішення про виділення Греції суперкредита. Але 5 травня голова грецького парламенту Філіппос Пецалнікос повідомив, що закон буде прийнятий в будь-якому випадку, так як депутати і без персоналу вийдуть на роботу.

Протестуючі впевнені, що введення режиму різкого скорочення держвидатків неминуче призведе до практично повного знищення прав працівників і пенсіонерів. Греки при цьому вважають, що за кризу мають заплатити ті, хто його влаштував. Маються на увазі банки і міжнародні біржові спекулянти.

Згідно з антикризовим планом грецького уряду, передбачається знизити доходи держслужбовців на 8%. Таким чином, з початку поточного року зниження складе порядку 15%. Також у планах стоїть скасування 13-й та 14-ї зарплат і пенсії, які отримували службовці та пенсіонери в держсекторі. Ці "бонуси" замінюються доплатою в сумі не більше 1000 євро на рік.

Крім того, грецький уряд збирається вдруге за два місяці підвищувати ПДВ (з 21 до 23%), ще на 10% збільшити податки на пальне, алкоголь і сигарети, збільшити податок на предмети розкоші.

Крім того, вводиться надзвичайний збір на користь держбюджету з прибуткових підприємств. Проект податкової реформи ставить хрест на лазівках, якими раніше користувалися цілі галузі, майже не сплачуючи податки.

Ще грецька влада збирається на 8% скоротити фінансування міністерств, парламенту, бюджети поліції, пожежної і берегової охорони. А з 2011-го може збільшитися пенсійний вік для жінок з 60 до 65 років.

Нагадаємо, 5 травня два найбільші профспілки Греції почали 48-годинний страйк проти оприлюдненого урядового плану зі скорочення витрат.

За оцінками поліції, у марші вулицями Афін до парламенту Греції брали участь близько 27 тисяч осіб, проте за підрахунками очевидців, до будівлі головного законодавчого органу країни прийшло не менше 40 тисяч осіб.

Читайте також:

Держслужбовці Греції оголосили страйк на два дні

У центрі Афін демонстранти підпалили банки, є жертви

У Греції розпочався загальнонаціональний страйк

 

ВідеоУ центрі Афін демонстранти підпалюють банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: