Ходорковський пригрозив Кремлю "арабським сценарієм"

Засуджений до нового терміну екс-глава ЮКОСа дорікнув Заходу за "інертність у сфері прав людини" в Росії і не виключив можливість силового перевороту в країні.

Засуджений до нового терміну колишній глава нафтової компанії ЮКОС Михайло Ходорковський в інтерв'ю кільком західним газетам попередив про можливість в Росії силового сценарію, якщо влада не зможе використати "вікно можливостей" і не почне справжню лібералізацію.

На думку ув'язненого бізнесмена, в країні можливе повторення "арабського сценарію" масових протестів у тому випадку, якщо влада не піде на негайні та рішучі реформи.

Екс-керівник ЮКОСа оголосив, що президент Дмитро Мєдвєдєв не впорався із заявленою ним амбітною програмою модернізації, в усякому разі, у тому, що стосується верховенства закону.

Ходорковський також дорікнув Заходу за "інертність у сфері прав людини" в Росії. За його словами, за подібну позицію "скоро доведеться дорого заплатити. У прямому і в переносному сенсі. І Росії, і решті Європи".

За словами Ходорковського, "головна омана деяких людей на Заході полягає в тому, що вони вважають у відносинах з Росією "реальною політикою" відмову від обстоювання євроатлантичних цінностей демократії, прав власності та верховенства закону".

Ходорковський пророкує, що відносна покірність його співвітчизників не може бути вічною.

"Головне завдання моєї країни - не упустити історичне "вікно можливостей" для спокійної лібералізації", інакше ніякі силовики не допоможуть утримати Росію під контролем", - сказав він.

Нагадаємо, Ходорковського знову відправили до Сибіру. За деякими даними, його вже етапували до однієї з колоній Вологодської області. Російські слідчі не взяли до уваги докази колишнього прес-секретаря суду Наталії Васильєвої, що на суддю Ходорковського чинили тиск.

Західні журналісти у своїх матеріалах називають Ходорковського "найзнаменитішим російським дисидентом".

Офіційно його тюремний термін закінчується в 2016 році. "Насправді мені видається досить очевидним, що моє звільнення від мене не залежить", - сказав сам Ходорковський, диктуючи адвокату відповіді на запитання журналістів.

"Путін призначив мене своїм особистим ворогом. Вочевидь, він поділяє думку Сталіна про роль судової влади, яка не відповідає міжнародним стандартам. Тим не менш, він не один такий у Росії. Моєму звільнення заважає ціла група людей, які стали мільярдерами і мультимільйонерами на розгромі ЮКОСа. І будуть заважати, незалежно від ступеня особистого залучення Володимира Путіна до процесу", - стверджує Ходорковський.

Читайте також:

Оприлюднено перекреслений документ з більш м'яким вироком Ходорковському

Ходорковського відправили у колонію

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Екс-бухгалтер ЮКОСа загинув за таємничих обставин, не доживши до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: