Качинського і Ту-154 згубила секретна інструкція

У російських ЗМІ з'явилася інформація про інструкцію для польських пілотів, що обслуговують VIP-пасажирів. Вона говорить, що літак може піти на запасний аеродром тільки за згодою "головного пасажира".

У справі про катастрофу літака польського президента під Смоленськом виникла одна деталь, яка може докорінно змінити ситуацію. Польські журналістів дізналися, що незадовго до того фатального польоту в спеціальному льотному полку, що обслуговує VIP-пасажирів, поширили секретну службову інструкцію. Вона говорить, що літак може піти на запасний аеродром тільки за згодою "головного пасажира", яким у даному випадку був Лех Качинський.

На ухваленні такої інструкції, про яку пише "Комсомольська правда" наполягла президентська канцелярія після того, як під час російсько-грузинського конфлікту з-за Південної Осетії командир екіпажу відмовився виконати наказ Качинського посадити літак у Тбілісі.

У серпні 2008 року літак, на якому Качинський летів до Грузії разом з лідерами України, Литви та Естонії, приземлився в Азербайджані. Лідери чотирьох країн добиралися звідти в Тбілісі автотранспортом. Польські депутати тоді направили запит до прокуратури з вимогою порушити проти пілота кримінальну справу за невиконання наказу глави держави. Після цього командир повітряного судна звільнився з ВПС.

Таким чином, рішення пілотів Ту-154 не йти на запасний аеродром, а сісти в Смоленську в умовах поганої видимості, що стало, згідно зі звітом МАК, безпосередньою причиною катастрофи, могло пояснюватися саме президентської інструкцією.

Чи правдива така версія, має з'ясуватися в ході слідства, від результатів якого залежать головні питання - на кого буде покладено кримінальна відповідальність.

Пізніше в понеділок прес-секретар ВПС Польщі Роберт Купрач спростував ці відомості, заявивши, що ніякої таємної інструкції не існує. А прес-секретар уряду Павло Грась спочатку частково підтвердив інформацію, а потім спростував власні слова.

"Немає ніякої таємної інструкції, - сказав полковник Купрач в ефірі телеканалу TVN24. - Згідно з правилами, рішення про вибір аеродрому у разі, коли з різних причин не можна здійснити посадку на обраному аеродромі, приймає командир екіпажу, а "головного пасажира" про це інформують ".

У той же час Грась заявив в ефірі радіостанції RMF FM, що "така інструкція, звичайно, існує, але які в ній описані правила - важко сказати". Проте незабаром, виступаючи вже на іншій радіостанції, TOK FM, він спростував сам себе: "Таємної інструкції для посадки не існує. Те, про що написала" Комсомольська правда ", - це просто неправда і маніпуляція. До того ж, з посиланням на" анонімного "польського журналіста".

На його думку, до публікації доповіді польської комісії з причин катастрофи, в ЗМІ ще буду з'являтися подібні повідомлення, мета яких - "показати, що єдиною правдою є та, яка міститься в доповіді МАК".

Інформацію про таємні інструкції спростував також голова Генштабу Війська Польського Мечислав Ченюх. "Ця інформація відразу здалася мені мало правдоподібною, але я доручив її перевірити. Вже отримав інформацію про те, що такої інструкції на сто відсотків не існувало і зараз не існує", - сказав він.

Авіакатастрофа Ту-154, на борту якого Лех Качинський, а також численні політики і представники військового керівництва країни, сталася 10 квітня 2010 року. Всього в літаку перебувало 96 осіб, всі вони загинули.

Міждержавний авіаційний комітет 12 січня оприлюднив свою доповідь про катастрофу літака, в якій були зроблені висновки, що вина за те, що трапилося лежить повністю на екіпажі президентського лайнера. Пілоти, за версією МАК, неправильно оцінили ситуацію в складних метеоумовах, зокрема - вирішили не йти на запасний аеродром.

У Польщі вважають доповідь МАК неповною і заявляють, що частина відповідальності за загибель Качинського лежить на диспетчерах аеродрому "Північний", при спробі сісти на який і розбився польський лайнер.

Ряд польських політиків, а також рідні і близькі загиблих, дотримуються ще більш радикальних поглядів на те, що трапилося і в розмовах з польськими журналістами стверджують, що Лех Качинський був убитий за наказом російської влади.

Читайте також:

У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

Оприлюднено всі розмови диспетчерів перед катастрофою Ту-154

Сім'я Качинського звинуватила Москву в організації авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: