Касьянов: Путін тримав Єльцина у "золотій клітці"

Екс-прем'єр Росії відкрив завісу над кулуарними таємницями Кремля та розповів про прихід до влади Володимира Путіна.

Єльцин, Касьянов, Путін
The New Times
Єльцин, Касьянов, Путін. Фото з архіва Касьянова
Колишній прем'єр Росії за президентства Володимира Путина, а зараз опозиціонер Михайло Касьянов написав книгу, в якій розкрив закулісні таємниці Кремля.

Касьянов розповідає, зокрема, про стосунки Путіна з його попередником – Борисом Єльциним. Він пише, що після приходу Путіна до влади Єльцин фактично став полоненим: всі його телефони прослуховувалися, його максимально обмежували в діях, а потім - і в контактах.

Сам Єльцин про це чудово знав, але ніколи не обурювався, не бажаючи проблем для своїх рідних і близьких. І платив за це серйозним внутрішнім дискомфортом, який щомісяця ставав усе сильнішим.

"Останній раз ми бачилися восени 2006 року, коли Єльцин зламав шийку стегна і лежав у лікарні на Мічурінському проспекті. До нього нікого не пускали, але він наполіг на нашій зустрічі. Я постійно прокручую її в пам'яті. Борис Миколайович тоді настійно радив, щоб я весь час змінював телефони, щоб уникнути прослуховування", - розповів Касьянов.

Він згадав слова Єльцина, який той йому казав: "Купіть їх більше, найпростіших, щоб не шкода було. Берете один, поговорили і тут же викидайте, берете інший, говорите і - туди ж, наступний - і знову викидайте!"

Спочатку Єльцин, коли пішов у відставку, буквально змінився, пише Касьянов. Дуже активно всім цікавився, міністрів до себе на дачу запрошував, розпитував, як йдуть справи, що нового.

"Але одного разу на нараді членів Ради безпеки Путін звернувся до мене: "Передайте членам уряду, щоб без особливої потреби не турбували Бориса Миколайовича візитами. А то лікарі сердяться, кажуть, після цих зустрічей він хвилюється, а йому потрібний спокій, все-таки хворе серце".

"Формою це було ввічливе прохання, але по суті - наказ: більше нікому до Єльцина не їздити. Після цього "прохання" до нього, окрім мене і Волошина, фактично ніхто вже не їздив", - зізнався політик.

Книга Михайла Касьянова "Без Путіна" виходить на початку жовтня. Написав її політик у співавторстві з відомим журналістом Євгенієм Кисельовим.

Читайте також:

Касьянов розповів, за що Путін покарав Ходорковського

Obama world, или Простая инструкция для Кремля

Російський уряд витратив на PR 10 мільйонів доларів

Мєдвєдєв та Путін домовляться про наступного президента Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: