Китай заснував власну Нобелівську премію миру

У відповідь на рішення Нобелівського комітету присудити премію миру китайському дисидентові Пекін вирішив організувати власну винагороду - імені Конфуція.

Китайська влада вирішила заснувати власну Нобелівську премію миру у відповідь на рішення Нобелівського комітету в 2010 році відзначити нагородою дисидента Лю Сяобо, який відбуває 11-річний термін ув'язнення в китайській в'язниці.

Китайська премія миру імені Конфуція буде вручена за день до вручення Нобелівської премії миру, її першим лауреатом стане колишній віце-президент Тайваню.

При цьому церемонія вручення Нобелівської премії миру вперше з 1935 року пройде без присутності лауреата або його представників, оскільки ані Лю Сяобо, іні його сім'ї влада Китаю поїхати на церемонію не дозволила.

Рішення Нобелівського комітету викликало бурхливу міжнародну реакцію, біля посольства Китаю в багатьох країнах світу зібралися акції протесту.

При цьому 19 країн, серед них і Україна, вирішили підтримати Китай та ігнорувати церемонію вручення Нобеля.

"Цілком очевидно, що всі країни, які бойкотуватимуть церемонію, належать до тих, хто не вітає поширення демократії ЄС та США на власні терени. Крім того, ці країни, як щоправда і всі інші у світі, піддаються дедалі більшому тиску з боку офіційного Пекіна", - прокоментував ситуацію старший аналітик Центру європейських досліджень у Брюсселі Майкл Емерсон.

Водночас в адміністрації президента України пояснили, що український посол не зможе бути присутнім на церемонії вручення Нобелівської премії миру 10 грудня, оскільки в цей час братиме участь у службовій нараді в Києві.

Читайте також:

Вручення Нобелівської премії миру бойкотують 19 країн: серед них і Україна

Нобелівського лауреата стали краще годувати у в'язниці

Сорос: у 2020 Китай стане лідером і скине США

Нобелівську премію миру отримав китайський політв'язень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: