Китайська влада заборонила жасмин - як "символ революції"

Пекін розпочав кампанію, спрямовану проти жасміну. Пахуча квітка "завинила" тим, що її обрали своїм символом опозиційні активісти.

Китайська влада вирішила заборонити продавати жасмин. Більше того, назва цієї квітки піддається цензурі в Інтернеті.

"Китайський режим визначив свого останнього ворога: жасмин. В останні дні, після арештів дисидентів, поліція отримала новий наказ: викорчувати посадки символу нації і заборонити продавати жасмин, який у Китаї асоціюється з гармонією і процвітанням", - пише італійське видання La Repubblica.

Жасмин "завинив" перед офіційним Пекіном тим, що був обраний символом протестів у Китаї після низки революцій на Близькому Сході та Півночі Африки.

Тоді в китайському Інтернеті активісти організували кампанію, яка отримала назву "жасминової революції". Бунтівники закликали китайців мовчки виходити на вулиці щонеділі з квітами жасмину в руці, щоб висловити протест проти насильства з боку влади і за свободу слова.

Утім, кампанія провалилася, і після цього китайська влада заблокувала слово "жасминовий" в Інтернет-пошуковиках.

Тепер же, за даними західних журналістів, Китай практично викреслив слово "жасмин" зі словників, навіть було скасовано знаменитий літній міжнародний жасминовий фестиваль в Гуаньсі.

Читайте також:

Китайського художника посадили на рік за публічний секс

У Китаї закликають до нової "жасминової революції"

Населення Китаю за 10 років виросло на 74 мільйони

У Китаї заборонили рекламу розкоші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: