Колишній радянський дисидент подав до суду на Обаму

У Росії хочуть домогтися скасування скандальної поправки Джексона-Веніка через суд, без затвердження Конгресом.

Американські прибічники розвитку відносин між Росією і США мають намір домагатися скасування поправки Джексона-Веніка через суд.

"Ми подали позов до Федерального суду у Вашингтоні на президента Барака Обаму. Ми намагаємося довести, що він має конституційне право скасувати поправку Джексона-Веніка без відповідного голосування у Конгресі", - повідомив один з позивачів, президент Американського університету в Москві, колишній радянський дисидент Едуард Лозанський.

До цього кроку Лозанського та його колегу Ентоні Салвія наштовхнув нещодавній виступ Річарда Перла, який писав цю поправку під час перебування на посаді старшого радника Генрі Джексона.

Перл відомий як один з найбільш жорстких критиків Росії, тим не менш саме він визнав, що пункти про ринкову економіку і свободу еміграції більше незастосовні до Росії. Таким чином, поправка повинна бути автоматично скасована щодо неї простим указом президента без голосування в конгресі.

Стаття 2432 пункт (a) Кодексу законів США (відома як поправка Джексона-Веніка)

Щоб затвердити незмінну відданість Сполучених Штатів фундаментальним правам людини, з 3 січня 1975 р., незалежно від інших положень законодавства, товари з будь-якої країни з неринковою економікою не будуть підлягати недискримінаційному режиму (нормальним торговельним відносинам), а така країна не буде брати участь у будь-якій програмі уряду США, що передбачає безпосереднє або опосередковане надання кредитів, кредитних гарантій чи інвестиційних гарантій, а президент США не буде укладати будь-яку комерційну угоду з будь-якою такою країною протягом періоду, який починається з дати, коли президент визначає, що така країна:

1. відмовляє своїм громадянам у праві на вільну еміграцію;

2. обкладає більш ніж номінальним митом еміграцію, візи або інші документи, необхідні для еміграції, незалежно від причин і цілей цього оподаткування; або

3. обкладає більш ніж номінальним податком, збором, штрафом або будь-яким іншим видом платежу будь-якого громадянина внаслідок бажання такого громадянина емігрувати з країни за власним бажанням.

Як випливає з тексту документа, режим найбільшого сприяння торгівлі заборонений щодо країн, які не мають вільної ринкової економіки та обмежують права власних громадян на еміграцію. Приводом до введення поправки стало обмеження еміграції радянських євреїв, але під її дію потрапили також КНР, Албанія і В'єтнам.

Про готовність скасувати злощасну поправку заявляли три президенти США: Білл Клінтон, Джордж Буш і Барак Обама. Але ніхто з них поки не довів справу до кінця, посилаючись на протидію конгресу.

Для низки колишніх республік СРСР, серед них і Україна, дію поправки Джексона-Веніка вже скасовано.

Читайте також:

Скандал у США: республіканка назвала Обаму нащадком шимпанзе

США назвали вирок Ходорковському плямою на репутації Росії

Вихідці з СРСР розікрали фонд допомоги жертвам Голокосту

Російські ВПС зірвали військові навчання США та Японії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: