Кожен десятий росіянин готовий взяти участь у погромах

Результати соціологічного опитування свідчать про існування серед молоді російських мегаполісів "вибухонебезпечного прошарку".

Кожен десятий росіянин готовий взяти участь в акції протесту, подібної до тієї, яка 11 грудня переросла у погроми на Манежній площі в Москві.

Згідно з результатами опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки, майже кожен п'ятий росіянин (18%) схвалює дії фанатів, які протистояли міліції, 11% самі готові брати участь в подібних акціях. У Москві і Санкт-Петербурзі "співчуваючих" ще більше - 37%.

Не підтримують учасників акції в середньому по країні 65% опитаних. Але лише 9% респондентів вважають, що в основі заворушень лежить міжнаціональний конфлікт, 22% оцінюють подію як акцію протесту проти беззаконня, вбивств і бездіяльності влади, а 31% вибирають такі слова, як "бандитизм", "безлади", "бєспрєдєл".

Опитування проводилося 18-19 грудня у 138 населених пунктах Росії.

Як пояснив гендиректор центру Валерій Федоров, результати опитування свідчать про існування серед молоді російських мегаполісів "вибухонебезпечного прошарку": його представники лише формально соціалізовані, позбавлені привабливих ідеалів, у них немає чіткої стратегії зростання.

Нагадаємо, 11 грудня на Манежній площі пройшла акція футбольних фанатів і радикалів, спровокована вбивством фаната "Спартака" Єгора Свиридова, яке здійснили приїжджі з Кабардино-Балкарії.

Захід переріс у зіткнення зі співробітниками ОМОНу. Крім того, було побито кількох осіб неслов'янської зовнішності. Згодом націоналісти намагалися провести акції протесту в декількох містах Росії.

Читайте також:

Москва готується до масових погромів на Новий рік

ОМОН жорстко розігнав натовп націоналістів біля "Останкіно"

Футбольні фанати пригрозили новими акціями: попередні "здадуться дрібницею"

Путін висловився щодо ксенофобії в Росії: потрібно "воювати з радикалами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: