Легендарний радянський розвідник передрік розпад США

88-річний Джордж Блейк, відомий за часів СРСР як розвідник "Гомер", вірить, що коли-небудь більшість держав добровільно - без насильства і терору - оберуть комуністичний лад.

Імперія США розпадеться, так само як і Радянський союз, впевнений легендарний 88-річний розвідник Джордж Блейк, який під псевдонімом "Гомер" працював у Великобританії на радянську розвідку.

"Радянський Союз - не перша імперія, яка розпалася на моїх очах. Голландська, британська, французька - від них теж нічого не залишилося. Ми знаємо з історії, що це неминуче", - сказав Блейк.

"Я вважаю, що й американська імперія зникне. Тому що все, що робиться мечем, від меча гине", - зауважив він.

Коментуючи радянський режим, Блейк зазначив, що він з самого початку поважав російський народ за те, що той взяв на себе грандіозний експеримент - побудувати комуністичне суспільство.

"Тепер я розумію, що радянський проект був приречений. І справа не в росіянах, а в людській природі. Просто людство поки недостатньо морально, щоб створити таке суспільство. Але я вірю, що коли-небудь більшість держав добровільно оберуть комуністичний лад. Без насильства, революцій і терору. Може, це звучить як утопія, але я в це вірю. Тоді не буде ні воєн, ні конкуренції. Настане день, коли і розвідка не знадобиться. Але це ще не скоро", - розповів Блейк.

Довідка: Who is містер Блейк

Джордж Блейк (Бехар) народився 11 листопада 1922 року в Роттердамі. Його мати походила зі знатного голландського роду, батько - британський підданий - був вихідцем з Константинополя.

У 1940 році молодий чоловік став зв'язковим у групі голландського Опору, через два роки перебрався до Англії, де вивчився на моряка-спецназівця. Незабаром на офіцера Королівського військово-морського флоту звернули увагу британські спецслужби. Блейк був зарахований до управління військової розвідки МІ-6.

У 1948 році його відправили резидентом до Сеула. Коли почалася корейська війна, віце-консул Блейк потрапив у полон. Там він вирішив пов'язати своє життя з радянською розвідкою. Блейк сам запропонував послуги СРСР - на ідейній основі і абсолютно безкорисливо.

Майже десять років агент "Гомер" передавав радянським товаришам цінні відомості про підривні операції західних спецслужб проти Москви.

Його розкрили в 1961 році після зради розвідника однією із соціалістичних країн. За гучним процесом у справі Блейка слідкувала вся Британія. Він не став співпрацювати зі слідством і отримав "по повній" - 42 років ув'язнення. Але йому вдалося неймовірне - втекти з лондонської в'язниці Уормвуд-Скрабс. Допомогли друзі - бунтар-ірландець і активісти руху миру. Він перетнув Ла-Манш у кухонній шафі і в грудні 1966-го він благополучно дістався до східнонімецького КПП.

Читайте також:

Історія з грифом "Секретно": Останні дні імперії. 1991-й очима КГБ

Викрито зрадника, який здав російських шпигунів у США

ЦРУ розсекретила історію найбільшого скандалу "холодної війни"

Вихідці з СРСР розікрали фонд допомоги жертвам Голокосту

Смерть Черномирдіна: Росія згадує "ядерний чемоданчик" і "царське полювання"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: