Лех Качинський: історія життя

Польща оплакує свого президента Леха Качинського, який загинув в авіакатастрофі під Смоленськом. До його палацу приносять квіти і згадують, яким він був за життя.

Восьмий президент поляків Лех Александер Качинський прожив лише 61 рік.

У далекому 1962-му Лех Качинський разом із братом-близнюком Ярославом став по-справжньому знаменитим, знявшись у повчальній кіноказці "Двоє, що вкрали місяць".

Через багато десятиліть політичної кар'єри зі збереженим реноме непідкупного політика уже на посаді президента Лех Качинський любив повторювати, що у своєму житті вкрав лише місяць.

Його політична кар'єра розпочалася в антикомуністичному комітеті захисту робітників. Згодом були ув'язнення, коли генерал Ярузелський запровадив у Польщі військовий стан, робота в "Солідарності" , членство у сеймі та сенаті, керівництво Бюро національної безпеки та міністерством юстиції. Потім посада мера польської столиці.

Політик - консервативний, неоднозначний, суперечливий, почасти популістський.

Всупереч європейській політкоректності, двічі забороняв ґей-паради у Варшаві, агітував за відновлення смертної кари, чим здобув собі чимало прибічників серед простих поляків.

Із жовтня 2005-го Лех Качинський - на посаді президента. Він переконав своїх співвітчизників у необхідності рішучої боротьби із корупцією, цілковитого позбавлення від пост-тоталітарного минулого, необхідності морального оновлення та повернення країни до християнських цінностей у секуляристській Європі.

На президентській посаді часто критикував дії ліберального уряду, неодноразово ветував урядові законопроекти. У зовнішній політиці послідовно розбудовував взаємини зі США і не менш послідовно боронив інтереси Польші у Європейському Союзі. Водночас не боявся зіпсувати взаємини ані з Німеччиною, ані з Росією, ані з Україною, коли ішлося про відстоювання та захист тих самих інтересів не лише в економіці та політиці, а й в історії та культурі.

Восьмий президент Польщі наголошував на необхідності кооперації європейських країн і був категоричним противником будь-якого домінування. Польсько-українську співпрацю вважав стратегічною та особливо важливою для уникнення такого домінування.

Разом із президентом під Смоленськом загинула його дружина Марія. Разом вони прожили 38 років. У першої родини Польщі залишилися донька Марта із зятем та внучка Єва. І брат президента Ярослав, керівник партії "Право і Справедливість", який, на відміну від брата -близнюка, власної родини не мав.

Замальовка із життя президента у відео ТСН.

Читайте також:

На місці катастрофи Ту-154 знайдено тіло президента Польщі

В авіакатастрофі загинули президент і вище керівництво Польщі

Знайдено обидві "чорні скриньки" літака президента Польщі

На борту літака президента Польщі перебували 96 осіб

ВідеоФрагменти біографії Леха Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: