Луговий знає, хто винен у смерті Литвиненка

Колишній співробітник ФСБ Олександр Литвиненко міг заразитися полонієм при необережному поводженні з цією речовиною.

Про це заявив депутат Держдуми Андрій Луговий, якого британська влада вважає головним підозрюваним у вбивстві Литвиненка. На його думку, Литвиненко "був авантюрною натурою" і міг займатися операціями з радіоактивними речовинами. Раніше депутат заявляв, що "до вбивства Литвиненка пряме відношення має державна машина Великобританії".

Версія про те, що Литвиненко міг стати жертвою власної необережності, вже згадувалася незабаром після його смерті в листопаді 2006 року. У цьому контексті йшлося, що колишній співробітник ФСБ міг бути причетний до контрабанди радіоактивних матеріалів. Але як і багато інших версій, це припущення не було достатньо
аргументоване і не отримало подальшого розвитку.

За версією британської сторони, Луговий підсипав Литвиненку полоній в чай, під час зустрічі з ним в Лондоні. Луговий свою причетність до смерті Литвиненка спростовує, заявляючи, що він сам і його діловий партнер Дмитро Ковтун самі мало не стали жертвами отруєння полонієм.

Проте британська сторона зажадала від Росії видачі Лугового, в чому їй було відмовлено на підставі Конституції РФ. У Росії також ведеться розслідування інциденту з Литвиненком. Потерпілими, за російською версією, є Луговий і Ковтун.

Британське слідство не називає мотиви вбивства Литвиненка. У Москві ставлять під сумнів сам факт вбивства, оскільки російським правоохоронним органам не були надані результати патолого-анатомічної експертизи та інші докази британської версії.

Відмова Росії видати Великобританії Лугового привела до дипломатичного скандалу між Москвою і Лондоном та охолодженням двосторонніх відносин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: