Лукашенко готовий продати трубу Росії за 2,5 мільярди доларів

Але у "бацьки" є низка умов

Білорусь готова продати "Газпрому" свій пакет акцій "Білтрансгазу" за 2,5 мільярди доларів, але за дотримання низки умов.

Про це заявив журналістам президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Він сказав, що "Газпром" цікавить перш за все 50% акцій "Білтрансгазу", які є власністю Білорусі, за тими ж цінами, що і перші 50% акцій, - за 2,5 мільярди доларів.

"Ми не проти, але ми виставляємо свої вимоги. Перша - аби по цій трубі завжди в повному обсягу прокачувався газ на захід. Для того, щоб ми мали певну плату за транзит, щоб "Білтрансгаз", якщо він буде російським, платив тут податки", - зазначив Лукашенко.

"Друга вимога полягає у виході на рівнодохідні ціни на газ. Ми пов'язуємо це з єдиними рівнодохідними цінами в Росії і Білорусі. До цього ще підштовхує і Єдиний економічний простір", - пояснив глава Білорусі.

Він також відзначив, що не тільки під час переговорів з главою "Газпрому" Олексієм Міллером, а й під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим у Сочі як один з блоків на переговорах обговорювалося питання про рівні умови господарювання суб'єктів у двох країнах.

"Інакше, який був нам сенс вступати в ЄЕП, якщо ми не маємо рівних можливостей. Повинні бути рівні умови", - вважає Лукашенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російський газовий монополіст "Газпром" практично завершив угоду з купівлі білоруської компанії "Белтрансгазу".

27 травня, прем'єр Росії Володимир Путін заявив, що купівля решти 50% акцій "Белтрансгазу" "Газпромом" може відбутися найближчим часом.

Наразі "Газпрому" належить 50% акцій білоруського газотранспортного підприємства Белтрансгаз.

Читайте також:

"Газпром" завершує купівлю білоруської ГТС

Лукашенко готовий здати транзитну трубу в обмін на газ за "російським" цінами

Росія знижує ціну на газ для Білорусі

"Газпром" запропонував Україні співпрацювати за білоруською моделлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: