Лукашенко вперше прокоментував фільм "Хрещений батька"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував фільм "Хрещений батька": "Все, що відбувається - абсолютно суб'єктивно. Це особистісний конфлікт і тому ви його так і сприймайте".

"Хрещений батька"
Лукашенко вперше прокоментував фільм "Хрещений батька"
Президент Білорусії Олександр Лукашенко прокоментував появу в ефірі НТВ фільму "Хрещений батька", в якому він з'являється як психічно нездоровий авторитарний правитель. "Абсолютно ніякого конфлікту між Росією і Білоруссю немає, абсолютно ніякого конфлікту між росіянами і білорусами немає і бути не може. Все, що відбувається - абсолютно суб'єктивно. Це особистісний конфлікт і тому ви його так і сприймайте", - заявив Лукашенко, зустрічаючись у четвер в Мінську з губернатором Курської області РФ Олександром Михайловим.

"Мене все більше підштовхують, щоб я якось реагував на те, що відбувається стосовно мене та Білорусі. Я на цей бруд відповідати не збираюся", - сказав білоруський президент. За його словами, "ніякої орієнтації у нас ліворуч або праворуч немає, ми абсолютно надійні партнери та витримані".

Говорячи про показані по російських телеканалах фільми про Білорусію і її лідера - "Хрещений батько", Лукашенко заявив: "Все, що ви бачили - це стосується не Білорусі і не білоруського президента. Це фільм про них, вони хочуть, щоб і всі такі були . Тому ніякої реакції в Білорусі на цей бруд ми не допустимо, скільки б вони не створювали цих фільмів ".

"Хочуть політики або не хочуть, але білорусів і росіян розірвати не можна. Немає таких політиків, які б могли розірвати нашу дружбу і братерство", - підкреслив Лукашенко. "І я це кажу не тому, що деякі талдичат у вас і в нас, що Білорусі і Лукашенко нікуди діватися. Слухайте, світ величезний. І варто лише поворухнутися в потрібному напрямку і Білорусь наодинці не залишиться. Тільки не знаю, чи буде це вигідно керівництву Російської Федерації ". "Те, що нашим народам буде невигідно - це факт. Тому давайте залишимо весь цей бруд за дужками", - сказав Лукашенко.

Звертаючись до делегації Курської області, лідер Білорусії відзначив: "Ви - наші люди, і те, що ви у нас бачите - ми готові поділитися останнім, готові надати будь-яку допомогу і підтримку, на яку здатні".

При цьому Лукашенко зазначив, що Митний союз з Росією і Казахстаном має будуватися на зрозумілих правилах і без будь-яких вилучень і обмежень.

"Ми повинні визначити чіткі і зрозумілі правила роботи в рамках Митного союзу Білорусії, Росії та Казахстану без будь-яких вилучень. Тим більше, що ті вилучення і мита, які існують, абсолютно ніякої вигоди окрім шкоди нашим відносинам з Росією не дають", - сказав Лукашенко.

Президент сказав, що ці та інші проблемні питання обговорювалися на зустрічах з керівництвом Росії у Москві й Астані. Разом з тим, за його словами, "реалізація досягнутих домовленостей, як і раніше гальмується і не з нашої вини". "Нам багато говорять про необхідність прагматизації співпраці", - сказав Лукашенко. При цьому він заявив, що "не все, звичайно, можна виміряти рублем, доларом або, якщо хочете, кубометрами газу. Але якщо вже так стало прийнято у когось в Москві - ми змушені це враховувати і зі свого боку", - зазначив білоруський лідер.

За його словами, в Білорусі готові "спокійно і по-діловому переходити до нових умов роботи з Росією". "Але хочемо, щоб вони були справедливими і ні в якому разі не дискримінаційними", - сказав Лукашенко, назвавши як приклад ситуацію з митом на нафтопродукти, які стосовно Казахстану не застосовуються.

Тим часом, експерти здебільшого вважають, що Москва і Мінськ вже пройшли "точку повернення" до колишніх хороших відносин. Коментуючи стан відносин між учорашніми союзниками, полковник білоруського КДБ у запасі Валерій Костка заявив, що така характеристика, яку дав Лукашенко фільму "Хрещений батько", може використовуватися тільки тоді, коли "здійснюється сценарій відсторонення політика від влади" . На його думку, заяви в ЗМІ про те, що Росія не стане займати активну позицію на президентських виборах у Білорусі, - не більше ніж засіб приспати пильність офіційного Мінська.

Про активні позиції Росії на майбутніх президентських виборах свідчить і те, що через помічника президента Росії Сергія Приходько Кремль заявив про намір спостерігати за виборами в Білорусі разом з ОБСЄ. Більше того, ця організація вже фактично дала згоду на таку співпрацю. "У минулому російські спостерігачі брали участь у місіях спостереження від СНД. Цілком логічно, якщо Росія, як член ОБСЄ, надіслала б своїх спостерігачів та на підтримку місії ОБСЄ в Білорусії", - заявив голова офісу ОБСЄ в Мінську Бенедикт Халлер.

Читайте також:

Російське телебачення показало третій фільм про Лукашенка

Кремль пригрозив опублікувати компромат на Лукашенка

Лукашенко звинуватив Мєдвєдєва в непорядності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: